Bankacılık

Akbank EFT Saatleri ve Ücretleri

Türkiye’nin en eski özel bankaları arasında yer alan ve Adana’da 1948 yılında kurulan Akbank şuanda en çok tercih edilen bankalar arasında yer alıyor. Kaliteli ve kesintisiz bankacılık hizmetleri ile göz dolduran, sürekli olarak kendini yenileyen ve müşterilerini memnun eden Akbank’ın EFT saatleri ve ücretleri ile ilgili sizlere bilgiler aktarmak istiyoruz.

EFT işlemleri Türkiye’de Bankacılık ve Denetleme Kurulu tarafından getirilen belirli şartlar doğrultusunda yapılacak olan işlemlerdir ve tüm bankalar bu kurallar doğrultusunda hareket eder. Elektronik Para Transferi adının kısaltması olarak kullanılan EFT işlemin gerçekleştirildiği saat ve ücretler bankalara göre farklılık göstermektedir. Akbank’ın EFT saatleri ve ücretleri ile ilgili bilgiler ise şu şekilde;

Akbank EFT Saatleri

Akbank’ın EFT saatleri Pazartesi ve Cuma günleri arasında 08:30 ve 17:30 saatleri arasındadır. Cumartesi ve Pazar günleri Akbank’tan farklı bir bankadaki hesaba gerçekleştireceğiniz para transferi işlemi Pazartesi günü 08:30 sonrasında göndermiş olduğunu kişinin hesabında görünecektir.

Akbank EFT Ücretleri

Akbank hesabınızdan farklı bankalardaki bir hesaba göndereceğiniz para transferi için 6 farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bu yöntemler farklı ücretlendirmelere sahiptir. Bunlar ise şu şekilde;

Akbank’ın mobil uygulaması olan Direkt’i kullanılarak farklı bankalardaki bir hesaba yapılacak olan para transferi için EFT ücreti sabit olarak 6,75 TL’dir.

Akbank’ın ATM’lerinden yapacağınız elektronik fon transferi için tutar fark etmeksizin her işlem için alınan EFT işlemi 18,00 TL’dir.

Eğer ATM ve internet erişiminiz yok ise Akbank Çağrı Merkezini arayarak da EFT yapabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden yapacağınız EFT işleminin ücreti ise 60,00 TL’dir.

Kredi kartınızı kullanarak EFT işlemi yapmak için sabit 9.00 TL ücret ve ek olarak da göndereceğiniz tutarın %3,75 oranında EFT ücreti alınmaktadır.

Akbank şubelerinden de EFT işlemleri gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir Akbank şubesine giderek hesabınızdan farklı bir bankaya EFT yapmak istediğinizde 70 TL sabit EFT ücretine ek olarak göndereceğiniz tutarın %0,05 oranında ücret alınmaktadır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı