Bankacılık

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Arabanın tamamına kredinin tek bir kredi türü üzerinden verilmesi mümkün olmayacağı için, taşıt kredisi adı altında çekilecek krediye ek olarak ihtiyaç kredisi de temin edilebilir. Eğer birikmiş paranız bulunuyorsa, bu durumda sadece taşıt kredisi çekmeniz de yeterli olacaktır.

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Değeri 100 bin Türk Lirası olan bir araç için direkt olarak 100 bin TL tutarında kredi çekilmesi mümkün değildir. Bu nedenle aracın toplam değerinin hesaplanmasıyla birlikte, eksper tarafından çıkarılacak tutara bağlı olarak ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanıyor. Yedi gün yirmi dört saat boyunca binlerce müşterinin taşıt kredisine ek olarak ihtiyaç kredisi çekmek için de başvuruda bulunma fırsatı oluşuyor.

Tamamına Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Tek kredi tipi içerisinde aracın toplam değeri kadar kredi çekilmesi gibi bir durum söz konusu olmadığı için, kaç bin TL tutarında olduğu belirlenmişse o tutarın özel yüzdelik dilimiyle alınabilecek değer bulunuyor. Bu sayede taşıtın tamamı yerine sadece bir kısmını krediyle temin etmiş olacaksınız. Kalan kısmını ise farklı bir yöntemle karşılamanız gerekecektir. Tamamının kredi alınarak karşılanmak isteniyor olması halinde Fibabanka %1,55 faiz oranı, ING Bank %1,59 faiz oranı, İş Bankası %1,75 faiz oranı, Cepteteb %1,79 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi de alınabilir.

Arabanın Tamamına Kredi Faiz Oranları

Arabalar için çekilecek olan kredilerde, konutta olduğu gibi belirli bir kısmının sizin tarafınızdan nakit olarak karşılanması veya direkt olarak farklı bir krediyle tamamlanacak olması gerekiyor. Ancak bu şekilde direkt olarak arabanın toplam tutarını tam haliyle elde edebilir ve kullanmaya hazır edebilirsiniz. Albaraka %1,39 faiz oranıyla, Ziraat Bankası %1,43 faiz oranıyla, TEB %1,45 faiz oranıyla, Ziraat Katılım %1,45 faiz oranıyla direkt olarak ikinci el araçlar için belirlenen kredi oranlarının kullanılması mümkün oluyor. Çekilecek olan kredilerde müşterilerin memnun olması, istedikleri miktarı aracın da değerine bağlı olarak elde edebilmeleri için taleplerini iletmeleri gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı