Bankacılık

Arsa İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank müşterileri, arsa için kredi almak istediklerinde çok düşük faiz oranlarına ulaşabiliyorlar. Özel bankalar ise bu süreçte biraz daha yüksek faiz oranları belirlemelerine karşın, çeşitli avantajlarla, ödeme planlarının müşteriler için çok daha uygun hale gelmesini sağlayabiliyorlar. Aylık sabit kazancınıza, ek gelirlerinizin neler olduğuna da bağlı olarak, arsa için kredi verilen kurumlarda ödemeleri aylık gelirinizin yarısını geçmeyecek şekilde belirleyebilirsiniz.

Arsa Kredisi Veren Kredisi Veren Bankalar

Arsa kredisinin alınması ve arsa satın alma işlemlerinde bankalardan destek alınması için, arsanın değerinin eksper tarafından incelenmesi gerekiyor. Ancak bu sayede direkt olarak kredinin tutarıyla ilgili bir işlemi ne kadar faiz oranıyla ve ne kadar ücrete kadar yapabileceğinizi öğrenme olanağınız bulunuyor.

Kredi faizlerinde eğer bir konutun veya arsanın değeri 100 bin TL ise, direkt olarak 100 bin TL değerinde kredi almanız mümkün değildir. Mutlaka ya birikmiş bir paranız olmalı ya da alacağınız konut kredisinin üzerini farklı bir krediyle tamamlamalısınız. İkinci yöntemle maliyetler çok daha yüksek olduğu için, mağduriyet yaşanmaması ve masrafların düşürülmesi amacıyla, arsa kredisi veren bankalara yüzdelik kredi paylarına dikkat edilerek başvurulmalıdır.

Arsa Kredisi Nasıl Alınır?

Arsa için kredi almak istediğinizde ING Bank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası, Akbank, QNB Finansbank aracılığıyla arsa kredisinin alınabilir olması sağlanıyor. Arsa kredisinde tutarın ne olduğu, vadeyi ne kadar seçeceğiniz gibi durumlara da dikkat edilerek özellikle şubelerden bilgi edinilmesi mümkün oluyor. Şubelere gitmeden, operatörler yardımıyla veya bankanın sitesinden de kredi bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Arsa Kredisi Faiz Oranları

Kredilerin arsa kredisi olarak temin edilmesi, arsa satın alma işlemlerine özel olarak değerlendirilmesi için müşterilere konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi sunulabiliyor. Bu krediler arasında konut kredisini seçtiğinizde direkt olarak Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank bünyesinde 500 bin Türk Lirası’na kadar olacak şekilde kredilerinizi %0,99 seviyesinden çekebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı