Bankacılık

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Asgari ücretle çalışan, farklı bir geliri olmayan, direkt olarak taksit ödemeleri, kendilerine kredi veren bankalar için özel planlarla gerçekleştiren müşteriler bulunuyor. 2019 yılında yaklaşık 2000 Türk Lirası olan asgari ücret için, yapılacak olan kredi temin etme işlemlerinde özellikle asgari ücretle kredilerin çok düşük faiz oranlarıyla değerlendirilmesi mümkün oluyor.

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar

Asgari ücret kazanan bir çalışan tarafından, ipotek gösterilebilecek herhangi bir taşınmazın bulunmuyor olması durumunda, sadece maaş teminatlı bir kredi alın süreci ortaya çıkacaktır. Bu durumda da müşteri tarafından belirlenen vade oranları ve kredi tutarı seçenekleri doğrultusunda, aylık taksitin de doğrudan etkilenmesine yol açıyor. 1000 Türk Lirası’na kadar olacak şekilde asgari ücretle kredi talebinde bulunabilir, özellikle de kredi veren bankaların aşağıdaki faiz oranlarını farklı işlemler için değerlendirebilirsiniz.

Asgari Ücretle Kredi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası %0,99 faiz oranı, Halkbank %0,99 faiz oranı, Vakıfbank %0,99 faiz oranı, ING Bank ise konut kredisi için özel bankalar arasında en düşük faiz oranı olan %1,34 ile hizmet veriyor. Asgari ücretli çalışanların konut kredisini bu oranlara göre almak istemeleri halinde, aylık taksitin 1000 TL’yi geçmediği bir ödeme planı yapılması mümkün olacaktır. Şubelere gitmeniz gerekmeden de direkt olarak kredi alma talebinizi iletebilirsiniz. Konut kredisinin yanı sıra ihtiyaç kredileri ve diğer kredi türleri için de maaş teminatlı kredi talepleriniz kabul edilir.

Asgari Ücrete Kredi Faiz Oranları

Asgari ücretle birlikte kredi faiz oranlarının ihtiyaç kredisi için Fibabanka %1,55 faiz oranı, ING Bank %1,59 faiz oranı, İş Bankası %1,75 faiz oranı, Cepteteb %1,79 faiz ile değerlendirilmesi mümkündür. Türkiye’de müşteriler tarafından direkt olarak mobil cihazlardan veya ATM aracılığıyla da kredi alınması için başvuruda bulunulması sağlanıyor. Faizlerin durumuna uygun şekilde, asgari ücretliler için özel olarak, güncel oranları belirlenen faiz seçenekleriyle hizmet verilebiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı