Bankacılık

Balon Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Orta vadede çok daha avantajlı olmanızın sağlandığı, hızlı bir şekilde kredi çekmek için bu yöntemi kullanabileceğiniz bir kredi yapısı bulunuyor. Balon ödemeli kredi türünde özellikle de yatırımlarınızı, birikimlerinizi değerlendirirken çok daha avantajlı olacak, kredi taksit tutarlarınızı genel olarak kendiniz belirlemiş olacaksınız. Bu sayede de direkt olarak balon krediyle birlikte normalde aylık 1500 TL ödemeniz gereken bir kredi için 1000 TL ödeyebilecek, en son vadede ise, her ay 500 TL az ödemiş olduğunuz tutarı tek seferde kapatabileceksiniz.

Balon Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi, Garanti Bankası, Odeabank, Fibabanka bünyesinde müşterilerin balon ödemeli kredi talebinde bulunduğu biliniyor. Bu başvurular genel olarak olumlu sonuçlandığı için, müşteriler tarafından aylık taksitlerin kendileri için çok daha uygun bir hale gelmesi sağlanabiliyor. Balon ödemeli kredilerde aylık geliriniz de göz önünde bulundurularak, ödeme sürecinin çok daha avantajlı ve uygun fiyatlı bir hale gelmesi sağlanabiliyor.

Balon Kredi Nedir Nasıl Alınır?

Balon ödemeli krediler özellikle belirli bir gelire ulaşmak için acil nakde ihtiyacı olan kişiler tarafından tercih ediliyor. Bu kredi tipiyle birlikte müşterilere direkt olarak paraya hızlıca erişmeleri, vadenin en sonunda ise, aylık kazançlarının normalden kat kat fazlası olan tutarı, geçmiş ayların düşük ödeme değerleri olacak şekilde kullanmaları sağlanıyor. Şubelere gidilerek yetkililerle görüşülmesi halinde balon ödemeli krediler alınabilecektir.

Balon Kredi Faiz Oranları

Balon kredilerin verildiği bankalar arasında yer alan kuruluşlar, dönemlik kendi faizlerini yine aynı şekilde veriyorlar. Faiz değişimi gibi bir durum söz konusu olmaksızın, müşterilerin isteklerine uygun şekilde balon kredi faiz oranları yerine taksit değerlerinde büyük bir değişimle karşılaşılıyor. 1000 TL aylık taksit ödemek yerine 48 ay, 60 ay, 120 ay gibi vadelerde 600 TL ödemek son derece avantajlıdır. Bu eksik ödenen tutar ise en son ayda toplu bir şekilde yatırıldığında, balon ödeme sistemiyle borç tamamen kapatılmış oluyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı