Bankacılık

BKM Express Kapanmayacak

Rekabet Kurulu tarafından haksız rekabet oluşturduğu gerekçesiyle BKM Express için kapatılma kararı verdi. 3 Kasım 2019 tarihi itibariyle kapatılacağı belirtilen BKM Express kapatılmayacak. 

Rekabet Kurulu geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklama ile haksız rekabet oluşturduğu gerekçesiyle BKM Express’in kapatılması yönünde karar vermişti. BKM Express’in yaptığı açıklamaya göre BKM Express kapatılmayacak. 

Ülkemizin dijital cüzdanı olan BKM Express son zamanların en çok tercih edilen ödeme yöntemlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kullanan sayısının her gün arttığı BKM Express için Rekabet Kurumu haksız rekabet oluşturduğu nedeniyle kapatılması kararını almıştı. Rekabet Kurumu BKM Express’in tüm servislerinin kapatılması için 60 gün süre vermişti. BKM Express’e verilen sürenin 3 Kasım 2019 tarihi itibariyle sonuna geldik. 

Banka ve kredi kartlarının sisteme eklenmesiyle alışverişlerde ek bir bilgi girilmesini ortadan kaldıran ve kullanıcıların güvenli ve hızlı bir şekilde ödeme yapabilmesine imkan tanıyan BKM Express için geçtiğimiz aylarda bir soruşturma başlatılmıştı. Rekabet Kurulu tarafından başlatılan soruşturmada BKM Express’in kart bilgilerini tuttuğu için haksız rekabet oluşturduğu kanısına varıldı. BKM Express’in açılmasından önce Rekabet Kurulu BKM Express’e özel bir muafiyet tanımıştı ancak ödeme sistemleri piyasasının gelişmesiyle birlikte BKM Express’e tanınan muafiyet kaldırıldı. 

BKM Express üyesi olan iş yeri Getir; kullanıcılarına gönderdiği e-posta’da şu açıklamayı yaptı. 

“Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) hizmeti olan BKM Express 3 Kasım 17.00 itibariyle servisini tüm Türkiye’de durduracaktır. Bundan sonraki siparişlerinde bir Mastercard uygulaması olan Masterpass ile ödeme yapmaya devam edebilirsin.”

BKM Express Twitter Üzerinden Açıklama Yaptı 

BKM Express’in Twitter hesaplarından birisi olan @BKMExpress_MH adresi bir açıklamada bulundu. Bir kullanıcının gönderisinin altında BKM Express şu açıklamayı yaptı. 

“BKM Express hizmeti 3 Kasım Pazar günü sonlandırılmayacaktır. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.”

Bugün kapatılması beklenen BKM Express’in nasıl yoluna devam edeceği şimdilik bilinmiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Rekabet Kurulu Yönetim Kurulu kadrosunda değişiklik yaptığı biliniyor. Yapılan bu değişikliklerle birlikte BKM Express’in kapatılma kararının değiştirildiği görülüyor. BKM Express’in kapatılmasıyla ilgili olarak yaşanacak yeni bir gelişmeyi sizlere aktarmaya devam edeceğiz. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı