Bankacılık

Çiftçiye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Çiftçiler, işlerini büyütebilmek ve hasat yaparak para kazanabilmek amacıyla bazı dönemlerde krediye ihtiyaç duyuyorlar. Özel bankalar ve devlet bankaları bu konuda son derece hassas olmalarının yanı sıra, müşterileri tarafından yoğun ilgi gösterilen alt ve üst kredileri özel faiz oranlarıyla değerlendirebiliyorlar. Müşterilerin direkt olarak ödemeleri 3 ayda bir olacak şekilde veya balon ödemeli kredi tipiyle oluşturması, istedikleri zaman kredi notlarına göre başvuruda bulunması mümkün oluyor.

Çiftçiye Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası, müşterileri için özellikle çiftçilik alanında son derece büyük bir öneme sahiptir. Genellikle Ziraat Bankası tercih edilirken, devlet destekli kredileri çiftçiler düşük faizlerle temin edebiliyorlar. Çiftçilere kredi verilen diğer bankalar ise Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Denizbank, ING Bank olarak sıralanıyor. Tüm bankalarda hem işletme sahipleri için açılmış özel vadelerle oluşturulan seçenekler bulunuyor hem de müşteriler için çiftçiye çok düşük faiz oranlarıyla kredi çekme fırsatı sunuluyor.

Çiftçiye Kredi Nasıl Alınır?

Çiftçilerin kredi faiz oranlarıyla birlikte gün içerisinde taleplerinin iletilmesi, her bir işlemin direkt olarak şubelere gidilerek, teminatlı kredilerle yönetilebilir olması sağlanıyor. Teminatın gösterilmesi için genel şartların karşılanabileceği şekilde Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank şubelerine gidilerek çiftçi kredisi alınmak istendiği de belirtilmelidir.

Çiftçiye Kredi Faiz Oranları

Çiftçilerin kredi şartlarına uygun hareket etmeleri, faiz oranlarına uygun şekilde her bir işlemi özel olarak gerçekleştirmeleri mümkün oluyor. Tüm müşterilerin gün içerisinde mobil cihazlardan da operatörlerle iletişime geçmesi, SMS ile kredi talebinde bulunması ve doğrudan güncel faiz oranlarıyla ödemeleri planlaması sağlanıyor. Fibabanka %1,55 faiz oranı, ING Bank %1,59 faiz oranı, İş Bankası %1,75 faiz oranı belirleyerek müşterilerine ihtiyaç kredileri verirken, özellikle çiftçiler tarafından çekilecek olan kredilerde faiz oranı bu değerden çok daha düşük faiz oranına sahiptir. Bu nedenle her zaman için çok daha avantajlı ve düşük maliyetli olarak tanımlanıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı