Bankacılık

Garanti Bankası EFT Saatleri ve Ücretleri

EFT, bir bankadan farklı bir bankaya gerçekleştirilen para transfer işlemlerine verilen isimdir ve elektronik fon transferi kısaltmasıdır. Türkiye’de hizmet vermekte olan bankalarda kullanılan ilk sıradaki işlemler olan para transfer işlemlerinde belirli şartlar bulunmaktadır. Aynı bankalar arasında gerçekleştirilecek olan para transfer işlemleri havale olup günün her anı gerçekleştirilebilir iken farklı bankadan gelecek olan işlemlerde EFT yapılır ve bunda belirli ücretler ve saatler bulunmaktadır.

Garanti Bankası EFT Saatleri

Garanti Bankası EFT saatleri pazartesi ve Cuma günleri arasında 09:00 ve 17:00 arasındadır. Bu saatler içerisinde gerçekleştirilecek olan para transferleri hesaba ortalama 10 dakika içerisinde yansımaktadır.

Farklı bir bankadan Garanti Bankası hesabına gelecek olan para transfer işlemlerinin cumartesi ve Pazar ile birlikte hafta içi saat 17:00 sonrasında yapılması durumunda takip eden mesai günü ve çalışma saatleri içerisinde yansımaktadır.

Garanti Bankası EFT Ücretleri

Garanti bankası üzerinden farklı hesaba gerçekleştirilecek olan EFT işlemlerinde belirli ücretler bulunmaktadır. Bu ücretler işlemi gerçekleştireceğiniz yönteme göre değişiklik göstermektedir. Detaylar ise şu şekilde;

  1. Garanti Bankası’nın hizmeti olan Alo Garanti kullanılarak herhangi bir isme veya hesaba yapılacak olan EFT işleminin ücreti 70.00 TL’dir.
  2. 225 Bin TL’ye kadar Garanti Bankası internet şubesinden para transferi işlemlerinde EFT ücreti sabit olarak 6,75 TL’dir.
  3. GarantiOne uygulamasını tercih edenler için EFT ücreti sabit olarak 2,50 TL’dir.
  4. Garanti Bankası mobil uygulamasını kullanarak farklı bir hesaba gerçekleştirilecek olan para transferi için EFT ücreti tutar fark etmeden sabit olarak 6,75 TL’dir.
  5. Paramatik hesap üzerinden gerçekleştirilecek olan Garanti Bankası EFT işlemi için ücret sabit olarak 18,00 TL’dir.
  6. Garanti Bankası şubelerinden farklı bir bankadaki hesaplara gerçekleştirileceğiniz EFT işlemleri için 75,00 TL ile 750,00 TL arasında ücret alınmaktadır. Şubeden gerçekleştirilecek olan EFT işlemlerinde azami olarak uygulanan fark %0,6’dır ve EFT ücreti bu orana göre belirlenmektedir.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı