Bankacılık

Halk Bankası EFT Saatleri ve Ücretleri

Türkiye’nin ilgi gören ve milyonlarca aktif bankacılık müşterisi olan bankaları arasında yer almakta olan Halk Bankası pek çok farklı hizmet sunuyor. Bankaların en sık kullanılan hizmetleri şüphesiz ki para transferleridir. Nerede olursa olsun uzaktaki kişilere, kullandıkları banka fark etmeksizin istediğiniz kadar para gönderme kolaylığını Halk Bankası ile rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

Bankaların sunmakta oldukları para transfer işlemlerinde EFT olarak yapılması durumunda belirli ücretler alınmaktadır. Transfer işlemlerini gerçekleştirir iken Halk Bankası tarafından belirlenen ücretleri masraf olarak banka sizlerden tahsil etmektedir. Halk Bankası müşterilerinin farklı bir bankada ki hesaplara gerçekleştirecekleri para transferleri EFT grubuna girer iken aşağıdaki saatler, yöntemler ve yöntemlerin ücretleri karşılığında tamamlanan işlemlerdir.

Halk Bankası EFT Saatleri

Halk Bankası müşterileri EFT işlemlerini 08:00 ile 16:30 arasında gerçekleştirebilmektedir. Gün içerisinde gerçekleştirilecek işlemeler bu saatler arasında olduğu zaman yaklaşık 5 dakika ile 10 dakika arasında karşı tarafa ulaşmaktadır.

Halk Bankası aynı zamanda ileri tarihli EFT işlemi de yapma imkanı tanımaktadır. İleri tarihli EFT işlemlerini 24 saat olarak gerçekleştirebilmektesiniz.

Halk Bankası EFT Ücretleri

Halk Bankası müşterileri EFT işlemlerini 4 farklı şekilde gerçekleştirebilmektedir. Kullandığınız yönteme göre EFT ücreti farklılık göstermektedir. Halk Bankası tarafından uygulanan güncel EFT ücretleri ise şu şekildedir;

  1. Halk Bankası müşterileri internet şubelerini kullanarak birkaç dakika içerisinde EFT işlemlerini tamamlayabilmektedir. EFT işlemlerini Halk Bankası internet şubesi üzerinden yapacaklar için 2019 yılında güncel ücret 3.33 TL’dir.
  2. Halk Bankası müşterisi olmanıza rağmen ATM yok ve internetiniz bulunmuyor ise müşteri temsilcisini arayarak EFT işlemi yapılmasını sağlayabilirsiniz. Çağrı merkezini kullanarak yapacağınız EFT işlemlerinde ücret ise sabit olarak 4.76 TL’dir.
  3. Halk Bankası gişesinden gerçekleştireceğiniz EFT işlemlerinde işlem masrafı olarak 53.00 TL ile 390.00 TL arasında masraf alınmaktadır. Göndereceğiniz EFT miktarına göre masraf tutarı değişiklik göstermektedir.
  4. Halk Bankası şubelerinden gönderilecek olan EFT işlemlerinde ücret gönderilen para miktarına göre 46.00 TL ile 390.00 TL arasında değişmektedir.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı