Bankacılık

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde bulunan birçok farklı sektör, aslında milli ekonominin ve makroekonomik değerlerin çok daha iyi noktalara gelmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Üretim ve tarım sektörünün her ikisini de barındıran ve ilgilendiren hayvancılık platformu ise devlet politikaları tarafından çok önem verilen bir başlık olarak ilgi çekmektedir. Bakıldığı zaman Tarım Bakanlığı tarafından sunulan vergi indirimleri ve teşviklerle de, sürekli olarak hayvancılık sektörünün gerekli atılımları yapmasını sağlayacak destekler oluşturulmaya çalışılmaktadır. Genellikle geri ödemesiz şekilde verilen kredi ve teşviklerin yanında, bazı bankaların devletle anlaşarak hayvancılıkla uğraşan kişilere özel oluşturduğu krediler de mevcuttur. Bu sayede üreticiler de rahatlıkla hayvancılık sektörünü geliştirecek imkana sahip olacaklardır.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası, devlet bankası olmanın avantajını, hayvancılık sektörü ile uğraşan bütün vatandaşlara sunduğu kredi ile yansıtmaktadır. Bilindiği üzere Ziraat Bankası hayvancılık kredilerinde faiz oranları yok denecek kadar düşük miktardadır. Aynı zamanda hayvan kredisi almak isteyen vatandaşların, öncelikle Ziraat Bankası tarafından oluşturulan belge ve gereklilikleri de yerine getirmeleri önemlidir. Ayrıca faiz indirimi ve faizsiz hayvancılık kredilerinin verildiği Ziraat Bankası bünyesinde, yıllık faiz oranı ise yüzde 5 olarak belirlenmiş ve uygulanmaktadır. Çiftçiler için verilen kredilerdeki yıllık faiz hesaplama oranı hayvancılık sektörüne de uygulanmakta ve bu sayede aylık faiz oranı hesaplanarak, kredi çeken kişilerin daha rahat bir şekilde işlem yapması amaçlanmaktadır.

Şekerbank Hayvancılık Kredisi

Şekerbank üzerinden hayvancılık kredisi almak isteyen vatandaşların, öncelikle 18 yaşından büyük ve çiftçi olmaları gerekir. Aynı zamanda Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olmaları, Şekerbank tarafından hayvancılık kredisinde istenen en önemli özelliklerden bir tanesidir. Şekerbank hayvancılık kredisi çekmek isteyen çiftçilerin, öncelikle en az 2 yıllık hayvancılık sektörü deneyimine sahip olması istenir. Bununla beraber küçükbaş hayvancılık ile uğraşılması da, Şekerbank hayvancılık kredisi şartlarından bir tanesidir. Şekerbank tarafından verilen kredilerde, genel olarak hayvancılık alanına uygulanan geri ödeme vade süresi ise 60 ay olarak belirlenmiştir. Çiftçilerin daha rahat ve kolay bir şekilde ödeme yapmaları için, Şekerbank tarafından ilk aylarda ödeme istenmemektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı