Bankacılık

Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Hisseli tapuya sahip olan kişiler tarafından direkt olarak ipotekli işlemlerin gerçekleştirilebilir olması için diğer hisse sahiplerinin de onayı gerekiyor. Aksi taktirde bir müşteri tarafından direkt olarak tapunun tamamına yönelik işlem yapılması mümkün olmayacağı için, sadece kendi payına yönelik bir teminat göstermesi mümkün olacaktır. Bu teminat ise eğer müşteri borcunu ödemezse, direkt olarak bankanın hissedarlardan biri olmasına yol açacaktır. Gün içerisinde hem hisseyi ipotek ettirebilir hem de krediyi alarak düşük faizle ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Hisseli Tapuya Kredisi Veren Bankalar

Maliyetleri de göz önünde bulundurularak, direkt olarak ipotekli krediler için tüm müşterilerin faydalanabileceği şekilde hizmet verilebiliyor. Fibabanka %1,55 faiz oranı, ING Bank %1,59 faiz oranı, İş Bankası %1,75 faiz oranı, Cepteteb %1,79 faiz oranı aracılığıyla müşterilerin isteklerine uygun şekilde özellikle hisseli tapu için gerekli şartların karşılanmış olması gerekiyor.

Hisseli Tapuya Kredi Nasıl Alınır?

Albaraka, an itibariyle özellikle taşıt kredileri için en düşük faizi sunuyor. Albaraka %1,39 faiz oranıyla, Ziraat Bankası %1,43 faiz oranıyla, TEB %1,45 faiz oranıyla, Ziraat Katılım %1,45 faiz oranıyla taşıt alabilir ve ipotekli bir şekilde kredinizin ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Müşterilerin konut ipotekli, arsa ipotekli veya diğer taşınmazlar için ipotek belirleyerek hizmet verebilmesi de mümkün olacaktır. Her zaman için direkt olarak hisseli tapular, birkaç hissedarın yer aldığı tapular da kullanıma uygun oluyor.

Hisseli Tapuya Kredi Faiz Oranları

Konutlar için Ziraat Bankası %0,99 faiz oranı, Halkbank %0,99 faiz oranı, Vakıfbank %0,99 faiz oranı, ING %1,34 faiz oranı veriyor. Eğer müşterinin maaşında bir temlik bulunuyorsa, daha önce zaten o hisseye yönelik bir ipotek yapılmışsa ve devam ediyorsa, konutun o hissesi için herhangi bir şekilde başvuruda bulunması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle direkt olarak hisseli tapularda da, tek kişinin sahip olduğu tapularda da ipotek sürecinde dikkatli olunması gerekecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı