Bankacılık

ING Bank EFT Saatleri ve Ücretleri

Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer almakta olan ING Bank üzerinden açacağınız hesap ile tüm para transferi işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bankacılık sektörünün en çok tercih edilen işlemi olan para transfelerin de gerek aynı bankalardan farklı hesaplara, gerekse de farklı bankalardaki hesaplara para gönderebilirsiniz. Para transferi yapar iken ING Bank müşterisi iken farklı bir bankadaki kişiye para göndermek istediğiniz EFT işlemi uygulanacaktır. Elektronik Fon Transferi işlemlerinde BBDK tarafından belirlenen saatler içerisinde işlem yapılmaktadır.

ING Bank EFT Saatleri

ING Bank müşterileri farklı bir bankadaki kişiye para işlemi gerçekleştireceği zaman mesai saatleri ve günleri içerisinde işlem gerçekleştirmektedir. Pazartesi ve Cuma günleri arasında sabah 08:00 ile akşam 17:00 arasında gerçekleştireceğiniz para transferleri gerekli kontrol işlemlerinin tamamlanmasından sonra ortalama 10 dakika içerisinde karşı tarafa ulaşmaktadır.

ING Bank’dan EFT yapar iken cumartesi ve Pazar günleri tatil olduğu için Pazartesi günü 08:00’dan sonra para karşı tarafa erişim sağlayacaktır. Hafta içi 17:00’dan sonra yapacağınız para transferleri ise takip eden iş günü 08:00’dan sonra ulaşacaktır.

ING Bank EFT Ücretleri

ING Bank müşterileri EFT gerçekleştirir iken internet şubesini kullanmaları durumunda saat 16:00’a kadar yapacakları işlemlerde 5.25 TL ödeme yapmaktadır. 16:00 ile 17:00 arasında internet şubesinden yapılacak olan EFT işlemleri Geç EFT olarak adlandırılmakta ve 7.25 TL ücret alınmaktadır.

ING Bank Mobil Uygulaması ile yapacağınız EFT işlemleri de aynı şekilde 16:00’a kadar 5.25 TL olur iken 16:00 ile 17:00 arasında 7.25 TL sabit ücreti bulunmaktadır. Mobil bankacılık üzerinden düzenli EFT talimatı vermeniz durumunda ise EFT ücreti sabit olarak 3.30 TL olacaktır.

ING Bank müşteri hizmetlerini telefon ile arayarak gerçekleştireceğiniz EFT işlemlerinde ücret 60 lira ile 110 lira arasında değişiklik göstermektedir. Aynı şekilde 16:00’dan sonra vereceğiniz telefon bankacılığı ile EFT işlemlerinde geç ücreti alınmakta ve fiyatlar 75 TL ile 120 TL arasında değişmektedir.

ING Bank ATM’leri üzerinden EFT işleminin ücreti ise sabit olarak 12 TL’dir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı