Bankacılık

İş Bankası EFT Saatleri ve Ücretleri

Türkiye’de en eski banka olan ve 1924 yılında kurularak o günden bu yana hizmet vermeye devam eden İş Bankası sunduğu kaliteli hizmetler ile milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor. Bankacılık hizmetlerinde fark yaratan özelliklere sahip uygulamaları ile ilgi görmekte olan İş Bankası para transfer işlemlerini gerçekleştirebilmeniz için pek çok farklı olanak sunuyor. İş Bankası’ndaki mevcut hesabınızdan farklı bir bankadaki hesaba gerçekleştireceğiniz para transferlerinde Elektronik Fon Transferi işlemi uygulanır iken EFT olarak da bilinir ve belirli şartlar ile gerçekleştirilir.

İş Bankası EFT Saatleri

Türkiye’de BBDK tarafından çeşitli özellikler ve şartlarda EFT işlemleri gerçekleştirilmektedir. Buna göre bankaların farklı ücretler ve saatler içerisinde gerçekleştirilmesine olanak sağladığı Elektronik Fon Transferi işlemlerinde İş Bankası pazartesi ve Cuma günleri arasında 09:00-17:00 saatleri arasında işlem sağlamaktadır. Bununla birlikte cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirilecek olan EFT işlemleri pazartesi günü 09:00 itibari ile tamamlanır. Hafta içi 17:00’dan sonra gerçekleştirilecek olan EFT işlemleri de takip eden iş günü sabah 09:00 sonrasında ulaşmaktadır.

İş Bankası EFT Ücretleri

İş Bankası EFT ücretleri tercih edeceğiniz EFT yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Güncel fiyatlandırma ise şu şekilde;

  1. İş Bankası ATM’leri üzerinden 100.000 TL’ye kadar yapacağınız EFT işlemleri için sabit 16.00 TL,
  2. İş Bankası Çağrı Merkezi üzerinden 100.000 TL’ye kadar yapacağınız EFT işlemleri için sabit 70.00 TL,
  3. İş Bankası İnternet Şubesi ve Mobil Uygulama ile 100.000 TL’ye kadar yapacağınız EFT işlemleri için sabit 6.50 TL,
  4. İş Bankası şubeleri üzerinden 100.000 TL’ye kadar yapacağınız EFT işlemleri için 70,00 TL ile 650 TL arasında,
  5. İş Bankası telefon şubesi üzerinden 100.000 TL’ye kadar yapacağınız EFT işlemleri için sabit olarak 7.50 TL

EFT işlem ücretleri alınmaktadır. EFT işlemlerinde alınan tutarlar para gönderen kişiden tahsil edilmektedir. Örneğin bir bankaya internet şubesi üzerinden 100.00 TL göndereceğiniz zaman hesabınızdaki para durumu minimum 106.50 TL olması gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı