Bankacılık

İşsize Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Çalışmayanlar tarafından kredi çekilmesi için taşıt kredileri, konut kredileri ve ihtiyaç kredilerinin özel şartlarının karşılanıyor olması gerekiyor. İpotekli krediler, teminat gösterilmesi ve müşterinin gösterdiği teminatın uygun görülmesi halinde kredi verilebilir olmasını sağlıyor.

İşsizlere Kredi Veren Bankalar

İşsizler tarafından Garanti Bankası, İş Bankası, Fibabanka, Yapı Kredi, Albaraka, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım bünyesinde sigortalı işleri olmaksızın da kredi çekilebiliyor. Yıl boyunca bu yöntemle milyonlarca TL tutarında kredinin hem sigortalılara hem de sigortası bulunmayan, sabit geliri olmayan müşterilere yönelik belirlendiği biliniyor. Taşıt için, konut için veya ihtiyaçlarınız için farklı türlerde ve faiz oranlarında olan kredileri talep edebilirsiniz.

İşsizler Nasıl Kredi Alır?

İşsiz olan kişilerin kredi alabilmesi için belirlenen şartlar, sabit geliri olanlara kıyasla daha fazla ve alma oranı daha düşüktür. Müşterileri tarafından kredi borçlarının ödenemeyeceğini bilen bankalar, müşterilerinin ödemesi son derece zor olan bir taksit belirlemezler. Bu durum hem kendileri için hem de müşterileri için büyük bir öneme sahiptir.

İşsizlerin de kredi almasını sağlayan ve özel olarak hizmet veren Yapı Kredi, Denizbank, İş Bankası, Ziraat Bankası bünyesinde taleplerinizi iletebilir ve hızlı bir şekilde şubelerden kredi talebinde bulunabilirsiniz. Fibabanka %1,55 faiz oranı, ING Bank %1,59 faiz oranı, İş Bankası %1,75 faiz oranı, Cepteteb %1,79 faiz oranıyla ihtiyaç kredisini güncel tutarlarda alma olanağınız bulunuyor.

Çalışmayanlara Kredi Faiz Oranları

Çalışmayanlar tarafından da gerektiği durumlara özel olarak kredi çekilebilecek şekilde kamu veya özel bankalardan destek alınabiliyor. Ne kadar kredi çekilebileceği ise teminatlara, kefil gösterilmesine, ipotek bulunmasına veya birikmiş bir tutarın bulunuyor olmasına bağlı olarak değişecektir. Müşterilerinin ödeyemeyeceği değerlerde kredi çekmesine izin vermeyen bankalar, bu süreçte özellikle de hesap oluşturularak, anlık ödemelerin yapılmasını sağlayabiliyorlar. Sadece şubelere gidilerek değil, ATM’ler üzerinden veya mobil uygulamayla karta doğrudan kredi tutarın aktarılmasını sağlayarak hizmet alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı