Bankacılık

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kara listede olanlar tarafından maaş bordrosunun gösterilmesi, ipotek gösterilmesi gibi seçenekler sayesinde kredi çekilebiliyor. Kara listede olunmasına rağmen kredi çekilebiliyor olmasının yanı sıra, normal faiz oranlarından çok daha yüksek faiz oranlarıyla kredi çekilebileceğinin unutulmaması gerekiyor. Buna uygun şekilde kara listedekilerin Garanti Bankası, Ziraat Bankası, İş Bankası, Halkbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Denizbank aracılığıyla kredileri yüksek faizlerle çekmeleri mümkün oluyor.

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve sigorta işlemlerinin yapılmasıyla ilgili olarak güncel çalışmaları Garanti Bankası, QNB Finansbank, Cepteteb, TEB ve İş Bankası ile yapabilirsiniz. Her birinin farklı kredi türleri için farklı oranlarda faiz belirlediği için güncel değerlerine dikkat etmeniz gerekiyor.

Kara Listede Kredi Nasıl Alınır?

Kredi çekmek isteyenlere özel olarak kara listede olma durumlarına uygun şekilde, genel şartları karşılamaları ve teminat gösterebiliyor olmaları halinde kredi çekme olanağı sağlanacaktır. Eğer gerekli teminatı gösteremez, aylık gelirinizi veya ipotekli olabilecek herhangi bir taşınmazınızın kaydını bulundurmuyorsanız başvuruda bulunamazsınız. Binlerce TL tutarında krediyi direkt olarak vade sayılarıyla ilgili bir sorun yaşamadan, şube görevlileriyle iletişime geçerek belirleme olanağına sahip oluyorsunuz. Kara listede teminat gösterilmesi için kefil getirilmesi, ipotek gösterilmesi, maaş bordrosunun sunulması gibi yöntemler bulunuyor.

Kara Listedekiler İçin Kredi Faiz Oranları

Kara listede bulunanlar tarafından kredi faiz oranlarına uygun şekilde kredilerin çekilmesi, hızlı sonuç alınabilir olması amacıyla özel olarak güncel değerlerde hizmet alınabiliyor. Garanti Bankası, QNB Finansbank, Enpara, TEB, Cepteteb aracılığıyla direkt olarak mobil cihazlardan da başvuruda bulunularak kredi alınabiliyor.

Eğer kredi notunuz çok düşük değilse veya kredi notunuzla ilgili kara listeye düştüğünüzle ilgili bir kayıt bulunmuyorsa, direkt olarak şubeye gitmeden kredi alabileceksiniz. Kara listede yer alanlar için güncel faiz oranları olan; Fibabanka %1,55 faiz oranı, ING Bank %1,59 faiz oranı, İş Bankası %1,75 faiz oranı, Cepteteb %1,79 faiz oranıyla değil, daha yüksek oranlarla kredi çekilmesi mümkün olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı