Bankacılık

KOSGEB Girişimcilik Kursu

İşletmeler için genç girişimci desteğinin sağlanması, son derece hızlı bir şekilde girişimcilik kurslarından yararlanmalarının desteklenmesi için başvuru kabul ediliyor. An itibariyle resmi site olan kosgeb.gov.tr bünyesinde binlerce işletme sahibi veya girişimcilik için önemli adımlar atmayı planlayan kişiye uygun şekilde ders veriliyor.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Nedir?

Girişimcilik kursuna başvurulması ve her bir verinin, işletme yönetimine dair sürecin öğrenilmesi, gerekli olan fırsatların nasıl değerlendirilebileceğiniz detaylandırılması sağlanıyor. Bu süreçte direkt olarak hangi kolda çalışıldığına ve nasıl bir kitleye hitap edileceğine bağlı olarak, devlet destekli bir şekilde hizmet alınması mümkün oluyor.

Devlet tarafından, bu kursa başvuruda bulunan herkesin tüm katılım zaruri giderlerinin karşılanması mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra genel sağlık sigortası için kurs boyunca ödenecek olan prim giderleri de devletin karşılayacağı giderler arasında bulunuyor. Ek olarak eğer iş kazası veya meslek hastalığına dair sigorta primi ödeniyorsa, devlet bu masrafları da üstlenecektir.

KOSGEB Girişimcilik Kursuna Nasıl Başvurulur?

Devlet destekli bir şekilde girişimcilik kursundan faydalanılması için özellikle şehrinizde bulunan Çalışma ve İş Kurumu bünyesinden başvuruda bulunmanız gerekecektir. Yazılı başvurunuzu mesai saatleri içinde yaptıktan sonra ise başvuru sırasında vermiş olduğunuz iletişim bilgileriyle sizinle iletişime geçilecektir. Girişimcilik kurslarında görülecek olan dersler için belirli tarihler bulunuyor. Bu tarihler ise 81 il için belirleniyor ve her bir girişimcinin faydalanabileceği şekilde her detay göz önünde bulundurularak açıklanıyor.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Dersleri

KOSGEB müşteri hizmetleri iletişim numarası 0 312 595 28 00 ile ve resmi sitedeki bilgiler aracılığıyla girişimcilik kursuna dair detayları öğrenebilirsiniz. Üretim ve yönetim sürecine dair yön belirlenmesi, finansal faaliyetler ve diğer iş faaliyetlerinin öğrenilmesi, Pazar araştırması yapma teknikleri, iş fikrini geliştirme yöntemleri sayesinde derslerden yararlanılabiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı