Bankacılık

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği 2019

Kadınlar, KOSGEB bünyesindeki hem krediler hem de hibeler için başvurularında en hızlı şekilde sonuç alan işletme yöneticileri olarak tanımlanıyor. Bunun temel nedeni ise devlet destekli kredi yapısının belirlenmesi için özel olarak girişimlerde bulunuluyor olmasıdır. Eğer herhangi bir alanla ilgili detayların öğrenilmesi isteniyorsa, bu durumda direkt olarak hangi detaylara göre hareket edileceğinin belirlenmesi gerekiyor. An itibariyle yüz binlerce Türk Lirası değerinde olan kredi türlerine uygun şekilde başvuruda bulunulması amacıyla çalışmalar sürdürülüyor.

KOSGEB Kadın Girişimci Destekleri

Resmi siteye giriş yaparak, müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek veya doğrudan merak ettiğiniz durumlara yönelik detayları inceleyerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Telefondan, tabletten veya bilgisayardan sisteme giriş yapabilir, özellikle de kosgeb.gov.tr resmi sitesinde hizmet detaylarını öğrenebilirsiniz.

Erkek girişimcilere kıyasla kadın girişimciler için her zaman daha öncelikli ve krediler açısından daha fazla fırsatın sağlandığı bir süreçte çalışmalar sürdürülüyor. Bu sayede kadınların da istihdama katılması, kendiişlerini kurması ve bu alanda öncü olmaları için devletin desteğini almaları mümkün oluyor. KOSGEB müşteri hizmetleri hem erkek hem de kadın işletme sahipleri için, iletişim numarası olarak 0 312 595 28 00’ı belirlemiş ve detayların operatörlerden öğrenilebilir olmasını sağlamıştır.

KOSGEB Kadın Girişimcilerine Kredi

  • C. kimlik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
  • Kayıt olunan odaya ait belge
  • İmza beyannamesi
  • Ticaret sicil gazetesi
  • Özel izin belgeleri
  • Ticaret sicil belgesi

Kadın girişimciler tarafından KOSGEB üyeliğinin alınması son derece önemlidir. Ancak bu başvurulardan sonra tüm faaliyetlerin tam olarak gerçekleştirilmesi ve detaylara yönelik sorun yaşanmadan tüm sürecin değerlendirilebilmesi mümkün olacaktır. Yukarıda yer verilen evrakları KOSGEB müdürlüklerinden size en yakın olana götürdüğünüzde, artık siz de bir KOSGEB üyesi olacak ve kredi almaya hak kazanabileceksiniz. 360 bin Türk Lirası’na kadar olacak şekilde destek almak için her zaman KOSGEB resmi sitesinden başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı