Bankacılık

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği

KOSGEB tarafından makinelerin ve teçhizatların temin edilmesine yönelik destek, özel olarak 300 bin Türk Lirası tutarına kadar sağlanıyor. Hangi iş kolunda çalışmalarınızı sürdürdüğünüze de bağlı olarak, hibe ve kredi türlerinde destek alınabiliyor. An itibariyle 300 bin Türk Lirası tutarında geri ödemeli bir destek sağlanırken, kurumun çalışmalarına yeni başlamış olması durumunda direkt olarak 18 bin Türk Lirası’na kadar olacak şekilde geri ödemesiz hibe alınması mümkün olacaktır.

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB bünyesinde geri ödemesiz bir şekilde teçhizat desteğinin alınması amacıyla, işletmeler için tek seferde, ilk döneme yönelik toplamda 18 bin TL değerinde hibe belirlenmiştir. Başvuruda bulunduktan sonra tüm şartların karşılanmış olmasına da dikkat edilerek, 300 bin TL değerinde yeni bir krediye yönelik talepler iletilebilir. Bunun için mutlaka KOSGEB kaydınızın bulunuyor olması gerekiyor. Ancak bu sayede detayları öğrenebilir ve herhangi bir problem yaşamaksızın şu evraklarla şubelere giderek verilerden faydalanabilirsiniz;

  • C. kimlik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
  • Kayıt olunan odaya ait belge
  • Ticaret sicil gazetesi
  • Özel izin belgeleri
  • Ticaret sicil belgesi
  • İmza beyannamesi

KOSGEB Makine Teçhizat Desteği 2019

KOSGEB tarafından ufak bir işletme için özel makine teçhizat desteği verilebileceği gibi, orta ölçekli işletmeler için de teçhizatların satın alınmasına dair destekler alınabiliyor. İş planlarının sunulduğu ve en başarılı planların verildiği durumlarda ise 25 bin Türk Lirası’na varan bir destek alınabiliyor. Aynı zamanda hangi işletme için hangi bölgede bulunduğuna da bağlı olarak %60 veya %70 seviyesinde olacak şekilde kredi alınması için özel destekler sağlanıyor. Uzun vadeli, geri ödemeleri için 3 aylık planların da hazırlanabildiği şekilde pek çok farklı avantaj bulunuyor. KOSGEB müşteri hizmetleri iletişim numarası 0 312 595 28 00 hattını arayarak veya kosgeb.gov.tr üzerinden teçhizat destek başvurusunda bulunabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı