Bankacılık

KOSGEB Mantar Üretimi Desteği

Mantar üreticilerinin Türkiye genelinde ekonomiye çok büyük bir gelir sağlanmasına yardımcı olmaları nedeniyle özel çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Merak ettiğiniz tüm kredi başvurularına yönelik detayları ve ürün özelliklerini değerlendirebilir, istediğiniz her zaman için direkt olarak mantar üretimine dair işletme yapınızı resmi olarak tanıtabilirsiniz. Başvurularınız incelendikten sonra, mağduriyet yaşanmaması için özel bir şekilde bu işletme türüne dair destekler de tanımlanabilecektir.

KOSGEB Mantar Üreticilerine Destek

Mantar yetiştiricileri, bu alandaki çalışmalarını bir iş kolu olarak tanımlamalı ve devlet destekli özel girişimlerde bulunabilmek için KOSGEB kayıtlarını yaptırmalıdır. Ancak bu durumda gerekli olan tüm nakit ihtiyaçlarını devletten temin edebileceklerdir. An itibariyle KOSGEB tarafından, aşağıdaki belgelerle birlikte resmi kuruma başvuruda bulunan tüm işletme sahipleri ve girişimcilerin sisteme katılması sağlanıyor;

  • Kayıt olunan odaya ait belge
  • Ticaret sicil belgesi
  • İmza beyannamesi
  • Ticaret sicil gazetesi
  • C. kimlik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
  • Özel izin belgeleri

KOSGEB Mantar Üretimi Desteği 2019

Mantar yetiştiricileri tarafından ülkemizde özel olarak kültür mantarı, istiridye mantarı ve trüf mantarı için üretim çalışmaları sürdürülüyor. Gerekli girişimlerde bulunulmasıyla birlikte, tarımsal yatırımlar dışında diğer kredi ve hibe türünde başvuruda bulunacak kişilere çeşitli mantarları yetiştirme fırsatı sağlanıyor. Aşağıda, hangi şartların bulundu ve hangi şartları karşılayan işletme sahiplerinin bu alanda özel olarak hibe alabileceğine dair detaylarına ulaşılması mümkün oluyor.

KOSGEB Mantar Üretimi Hibesi

Türkiye’de en az 100 metrekare alan bünyesinde, yılda 15 ila 20 ton yetiştiricilik yapabilecek olan işletmeler için destek verilmesi sağlanıyor. KOSGEB müşteri hizmetleri iletişim numarası üzerinden direkt olarak yetiştiricilik ve kredinin nasıl alınabileceğine dair süreç için detayları öğrenebilirsiniz. 0 312 595 28 00 telefon numarasıyla operatörlere ulaşılması mümkündür. Türkiye’de mantar üretimi için 50 bin Türk Lirası ortalama masraf olan süreçte, hibe miktarının 3 katı olacak şekilde bir kredi talebinde bulunulabiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı