Bankacılık

KOSGEB Ne Kadar Kredi Veriyor?

KOSGEB, hangi türde bir talepte bulunacağınıza göre değişe detayları resmi sitesinde açıklıyor. Eğer bir kredi türü için düşük faizden, kolay geri ödenebilecek şekilde gerçekleştirilen çalışmalardan yararlanmak isterseniz, bu durumda doğrudan kredi türüne dair detayları da resmi siteden öğrenmeniz gerekecektir.

Yirmi dört saat boyunca sürece dair her bir bilgiye resmi ağızdan erişebilir, istediğiniz kredilerin yapısını şubelere gitmeniz gerekmeden de öğrenebilirsiniz. 30 bin Türk Lirası, 50 bin Türk Lirası, 100 bin veya 360 bin Türk Lirası olarak değişen yapılara sahip pek çok farklı kredi bulunuyor. Başvurularınızı da direkt olarak bu tarz kredi seçeneklerine uygun şekilde yapmalı ve taleplere dikkat ederek gerekli işlemleri gerçekleştirmelisiniz.

KOSGEB Kime Ne Kadar Kredi Veriyor?

Bir işletme sahibinin KOSGEB güvencesiyle, kolay geri ödeme ve hızlı sonuç alınabilir olan çalışma faaliyetlerine göre bilgi alabilmesi için seçeneklere yönelik başvurularını internetten oluşturması gerekecektir. Şubelere gidilmesini gerektiren durum ise tamamen ilk olarak işletmenin KOSGEB sistemine tanıtılmasını gerektiren faaliyetlerdir. Bu sayede bir kurum doğrudan sisteme tanımlanabilecek ve detaylar doğrultusunda paket yapısına uygun şekilde iş kolu şartına da uyularak hareket edilebilecektir. Aşağıdaki belgeler, işletmenizin sistemde kredi alabilir yapıya sahip olmasını sağlar;

  • C. kimlik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
  • İmza beyannamesi
  • Ticaret sicil gazetesi
  • Kayıt olunan odaya ait belge
  • Ticaret sicil belgesi
  • Özel izin belgeleri

Güncel KOSGEB Kredisi Dağıtımı

KOSGEB müşteri hizmetleriyle yapacağınız görüşmelerde veya SMS gönderimine dair durumlarda herhangi bir şekilde firmanızın öne geçmesi, haksız şekilde kredi çıkması gibi bir durum söz konusu değildir. Teçhizatların yapısına yönelik kredi almak isteyenler farklı, direkt olarak KOSGEB bünyesinde 300 bin TL’nin üzerinde faizsiz kredi türleri için farklı şartlar belirlenmiştir. Türkiye’de 6 farklı bölge için özel bir şekilde kredi başvurusu %65 ila %70 oranlarına göre kabul edilecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı