Bankacılık

KOSGEB Tavuk Çiftliği Desteği

KOSGEB’in özel olarak belirlediği tavuk çiftliği destekleri sayesinde, işletmenizin hem ekipman ihtiyacını hem de inşaat ile teçhizat alımına dair sürecini yönetebilirsiniz. Maliyetleri ortadan kaldırarak, doğrudan devlet destekli bir şekilde çalışmaları gerçekleştirebilir ve her türlü krediden özel şartlarla yararlanabilirsiniz. Tavuk çiftliğine özel krediler, kosgeb.gov.tr resmi sitesine giren kişiler tarafından detaylıca incelenebilir ve 5 yıl içerisinde KOSGEB dışındaki kuruluşlardan başka krediye başvurulmamasıyla alınabilir.

KOSGEB Tavuk Çiftliği Hibesi Nasıl Alınır?

Tavuk çiftliği kurulması ve tavuk çiftliği bulunan işletme sahipleri tarafından da doğrudan KOSGEB’den destek alınabilmesi amacıyla resmi siteden faydalanılması gerekecektir. An itibariyle binlerce işletme sahibi için doğrudan KOSGEB güvencesiyle, aşağıdaki evrakların yetkili kuruma teslim edilmesinin ardından talepler tam olarak karşılanabilecektir.

Tavuk çiftlikleri ve büyükbaş ile küçükbaş hayvan destekleri için farklı dönemlerde farklı üst limitlerde kredi ile hibe alınması destekleniyor. Şartların karşılanmış olması halinde her bir faaliyeti avantajlı şekilde gerçekleştirebilir, hibe temin edebilirsiniz. Hem hibe için hem de ekstra değerlerdeki krediler için başvuruların kabul görmesi mümkün oluyor. Türkiye’nin dört bir yanında işletme tipine göre %60 veya %70 oranlarında bir tavuk çiftliği hibesi, şu evraklar teslim edildiğinde alınabiliyor;

  • Kayıt olunan odaya ait belge
  • Ticaret sicil belgesi
  • İmza beyannamesi
  • C. kimlik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
  • Ticaret sicil gazetesi
  • Özel izin belgeleri

KOSGEB Tavuk Çiftliği Hibesi

KOSGEB müşteri hizmetleri Türkiye genelinde her bir tavuk çiftliği için değil, sadece işletme kaydı olan kuruluşlar için detayları paylaşabiliyor. Eğer kaydınız bulunmuyorsa, e- devlette veya KOSGEB resmi sitesinde adınıza kayıtlı herhangi bir hizmet türüne ulaşmanız mümkün olmayacaktır. 0 312 595 28 00 telefon numarasıyla birlikte, istediğiniz her zaman için 50 bin Türk Lirası değerinde hibe ve 100 bin TL değerinde olan krediye yönelik merak ettiğiniz durumları öğrenebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı