Bankacılık

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

KOSGEB bünyesinde bir eğitim için yapılacak olan başvurularla birlikte herkes tarafından ortalama 40 saatlik uygulamadan faydalanılması mümkün oluyor. Bu çalışmalar minimum 32 ders saati olacak şekilde gerçekleştirilirken, İşkur tarafından da desteklenen ve KOSGEB ile yönetilen derslerin herkes tarafından değerlendirilmesi sağlanıyor. Gerekli tüm şartları karşılayan kişiler tarafından, özel olarak belirlenen politikalar doğrultusunda bir girişimcili eğitiminin elde edilmesi, tüm işlemlerin hızlıca sonuçlandırılması mümkün olacaktır.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Nedir?

İşletme için uygulamalı girişimcilik eğitimiyle birlikte herkes tarafından, KOSGEB kayıtlarının bulunuyor olması durumunda gerekli olan şartlar, 18 yaşının üzerinde olmaları halinde karşılanabilecektir. KOSGEB kaydı ve reşit olmaya ek olarak belirlenen bir diğer şart ise iş ve meslek danışmanlığı almış olmaktır. Bunun dışında direkt olarak girişimcilik eğitim programına farklı bir zaman diliminde kayıt yaptırılmamış olması, ikinci kez bu eğitimin alınmıyor olması gereklidir.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Desteği

Türkiye’de uygulamalı girişimcilik faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, her işlemin 32 saatin üzerinde olacak şekilde sonuçlandırılması amacıyla binlerce kişiye çeşitli sınıflarda değerlendirilebilecek programlar sunuluyor. KOSGEB tarafından belirlenen şartlardan bir tanesi olan üyelik için, işletmelerin kendi yöneticileri tarafından ve işletme yapılarına yönelik süreç için taleplerini iletmeleri gereklidir. KOSGEB’in her şehirde bulunan noktalarına, aşağıdaki evrakları götürerek, web sitesine girdiğinizde veya şubeler bünyesinde bir uygulamalı girişimcilik desteği alabileceksiniz;

  • Kayıt olunan odaya ait belge
  • C. kimlik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
  • Ticaret sicil belgesi
  • İmza beyannamesi
  • Ticaret sicil gazetesi
  • Özel izin belgeleri

KOSGEB’den Özel Girişimcilik Dersleri

Sadece teçhizat ve özel olarak inşaat faaliyetlerine ait destekler için değil, direkt olarak KOSGEB tarafından eğitimlerin verilmesi amacıyla da girişimlerde bulunulabiliyor. Her bir girişimcinin işletme kurulumu, işletmeyi nasıl yönetebilecekleri, işletmelere dair faaliyetleri nasıl gerçekleştirebilecekleri için belirlenen durumlara değinilecektir. 32 saatin üzerinde olan derslerle girişimciliğe dair her durum üzerinde çalışmalar öğrenilebilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı