Bankacılık

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği ve Şartları

KOSGEB destekli işletme faaliyetlerinin özel olarak krediler ve hibelerle birlikte yönetilebilir olması sağlanıyor. Türkiye’nin 6 farklı bölge yapısına uygun şekilde %60 ila %70 oranında değişiklik gösteren iller üzerindeki işletme özelliklerine bağlı olarak bir hizmet veriliyor. Bu süreçte herhangi bir mağduriyet yaşanmaması, doğrudan şubeler aracılığıyla başvuruda bulunulması ve detaylı bilgilerin de müşteri hizmetleriyle elde edilebilir olması sağlanıyor.

Mobil cihazlardan veya bilgisayardan giriş yaparak, KOSGEB resmi sitesi olarak tanımlanan kosgeb.gov.tr bünyesinde detayları öğrenebileceksiniz. Merak ettiğiniz her türlü durum hakkında anlık bilgilere ulaşabilir, herhangi bir ödeme zorluğu yaşamadan, 1 yıl ertelemeli krediler de alabilirsiniz.

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Nedir?

Alacağınız kredileri sadece aylık ödemeler yapılacak şekilde değil, 3 aylık vadelerde ve bir yıl sonrasından başlayacak şekilde ödeyerek süreci yönetebilirsiniz. Böylece hem gelir gider dengenizi çok daha başarılı bir şekilde oluşturabilir hem de faizsiz kredilerden istediğiniz miktarda, uzun vadeli girişimlerde bulunabilecek biçimde faydalanabilirsiniz. 18 yaşının üzerinde olan, KOSGEB kaydı bulunan her bir işletme için yeni girişimcilere özel olarak 50 bin TL hibe veya 300 bin TL’ye kadar kredi alınması sağlanıyor.

  • C. kimlik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
  • Kayıt olunan odaya ait belge
  • İmza beyannamesi
  • Ticaret sicil gazetesi
  • Ticaret sicil belgesi
  • Özel izin belgeleri

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Nasıl Alınır?

Online işlemler sayfasında özel olarak belirlenen KOSGEB faizsiz kredi seçenekleri üzerinden istediğiniz miktara direkt olarak 6 bölgeden hangisinde olduğunuza göre hizmet alabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanında başvuruları sadece şubelerden değil, özellikle internet sitesinden yapabiliyorsunuz. An itibariyle aktif olarak binlerce işyeri sahibi için, yeni girişimci veya diğer girişimci destekleri için KOSGEB müşteri hizmetleri iletişim numarası olan 0 312 595 28 00 üzerinden detaylı açıklamalarda bulunulabiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı