Bankacılık

KOSGEB’den Kimler Yararlanabilir?

KOSGEB, Türkiye’de binlerce işletme için özel olarak belirlenen kredi türleri ve hibe seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor. İşletme sahiplerinin doğrudan girişimci kredileri ve hibeler için aktif olarak başvuruda bulunabilecekleri web sitesi oluşturuldu. Aktif olan kosgeb.gov.tr bünyesinde detayları öğrenebilir, çeşitli paketlerin ürün yapılarına uygun şekilde taleplerinizi iletebilirsiniz. Yedi gün yirmi dört saat boyunca herkes tarafından özel olarak faydalanılabilecek biçimde çalışmalar sürdürülüyor.

KOSGEB Kimlere Hibe Verir?

KOSGEB kredilerinin alınması için yeni girişimciler, kadın girişimciler, gaziler, şehit yakınları, engelli girişimciler özel olarak faydalanabiliyor. Çok hızlı bir şekilde işlemlerin sonuçlanabiliyor olması nedeniyle, teçhizatların alınması ve ekipmanların iş kurulurken ilk kez alınacak olması gibi pek çok duruma göre değişen hibeler elde edilebilecektir. Şu belgeler aracılığıyla KOSGEB şubeleri üzerinden başvuruda bulunabilir ve hibeyle ilgili gerekli olan her türlü faaliyeti kaydın ardından gerçekleştirebilirsiniz;

  • C. kimlik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
  • Ticaret sicil gazetesi
  • Kayıt olunan odaya ait belge
  • Ticaret sicil belgesi
  • İmza beyannamesi
  • Özel izin belgeleri

KOSGEB Küçük İşletmelere Hibe Verir Mi?

Sadece orta ölçekli işletmeler değil, yeni kurulacak işletmeler ve küçük işletmeler tarafından da özel olarak hibe alınabilir olması sağlanıyor. Bu özelliklere sahip olan işletme sahipleri hem kredi hem de hibe almayla ilgili yapacakları başvurularda ilk sıralarda yer alacak ve belirledikleri miktarda desteği elde etme olanakları artacaktır.

Kimler KOSGEB’den Yararlanabilir?

KOSGEB bünyesinde tüm müşteriler tarafından operatörlerle özel olarak iletişime geçilmesi ve destek alınması amacıyla girişimlerde bulunuluyor. İletişim numarasını kullanabilir ve yirmi dört saat aktif olan 0 312 595 28 00 hattı üzerinden KOSGEB aracılığıyla hibe ile kredi alabilirsiniz. An itibariyle şehit yakınları, gaziler, engelliler, kadın girişimciler tarafından yapılacak olan destek başvurularına çok daha hızlı ve etkin şekilde yanıt veriliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı