Bankacılık

KOSGEB’den Solucan Gübresi Desteği

Solucan gübresine yönelik bir destek sağlayan KOSGEB sayesinde her zaman için direkt olarak işletmenizin faaliyetlerini büyütme olanağına sahip olacaksınız. Avantajlı şekilde gübre desteğini alabilir, çok düşük bir maliyetle birlikte kredi temin ederek direkt olarak talebinizi kaç bin TL ihtiyacınız bulunuyorsa, o tutara yönelik yapabilirsiniz. Hibe almak isteyenler tarafından %60 oranındaki bir ödeme hacminin değerlendirilmesi için 10 bin TL tutarındaki iş hacmi için 6 bin TL değerinde gübre desteği geri ödemesiz olarak alınabiliyor.

KOSGEB Solucan Gübresi Nasıl Alınır?

Türkiye’de KOSGEB tüm solucan gübresi yetiştiricilerine özel olarak 50 bin Türk Lirası maksimum tutarına kadar olacak şekilde bir talebin karşılanmasını mümkün kılıyor. 50 bin liraya kadar olan değeri geri ödemesiz bir şekilde destek halinde alabilirsiniz. Ek olarak geri ödemeli bir kredi temini için başvuruda bulunacak olmanız durumunda ise taleplerinizi iletirken direkt olarak 100 bin Türk Lirası maksimum tutara kadar olacak şekilde belirlemeniz gerekecektir. Bu sayede işletmenizi büyütebilir, geri ödemeli ve geri ödemesiz kredileri birlikte kullanarak süreci değerlendirebilirsiniz.

KOSGEB Gübre Desteği

KOSGEB bünyesinde bir işletmenin solucan gübresi üretimine yönelik başvurularıyla birlikte direkt olarak şu evraklar aracılığıyla başvuruda bulunması gerekecektir;

  • C. kimlik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
  • Ticaret sicil belgesi
  • Kayıt olunan odaya ait belge
  • İmza beyannamesi
  • Ticaret sicil gazetesi
  • Özel izin belgeleri

KOSGEB’den Çiftçilere Solucan Gübresi Desteği

KOSGEB web sitesi üzerinden direkt olarak “Solucan gübresi üretimi” şeklinde yapacağınız bir aramayla birlikte detayları öğrenebilirsiniz. Özellikle hibe şeklinde bir kredi almak istediğiniz durumda, 50 bin TL tutarına dek desteği elde etme fırsatına sahip olacaksınız. Bunun yanı sıra taleplerinizi ekstra olarak geri ödemeli bir şekilde gerçekleştirmek istediğiniz durumlarda ise toplamda 100 bin TL geri ödemeli kredi de alabileceksiniz. Böylelikle doğrudan 150 bin liraya kadar toplam hibe ve krediyi alma fırsatınız bulunacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı