Bankacılık

KOSGEB’den Üniversite Mezunlarına Destek

KOSGEB, üniversite mezunu olanlar için özel olarak istihdamın desteklenmesi amacıyla işverenlerin bu süreçte başvurularını dikkate alan bir program geliştirdi. Üniversite mezunu olan kişilerin özel şartları karşılıyor olması halinde, işverenler tarafından KOSGEB’e başvurularak, hızlı bir şekilde üniversite mezunu işçi istihdamı sayesinde minimum maliyetle nitelikli çalışana ulaşılması desteklenmiş oluyor.

Devlet destekli bir şekilde işçi almak isteyen herkese özel olarak gerçekleştirilecek olan faaliyetler için sadece bir işçide değil, çok sayıda işçinin de şartlara uymaları halinde, toplamda 20 bin Türk Lira olacak şekilde devlet tarafından desteklenmesi sağlanacaktır.

KOSGEB 2019 Üniversite Mezunu Dağıtımı

Yükseköğretim kurumu mezunları en az 4 yıllık fakültelerini bitirdikten sonra eğer aşağıdaki şartları karşılıyorlarsa, girecekleri işlerde, kurum sahibi tarafından bir destek alınabilecektir.

  • İşletmeye alınacak olan personelin en az 4 yıllık fakülte mezunu olması
  • 4 yıllık yüksekokul mezunu olması
  • İş hayatına yeni giriş yapacak olması
  • Başvurularda en fazla 30 gün çalışmış olması gereklidir.

Aşağıda yer verilen şartları karşılayan kişiler için devlet destekli olarak toplamda en fazla 50 bin Türk Lirası’na ulaşacak şekilde bir destek alınması mümkün oluyor. Şartlar son derece basit anlaşılır ve karşılanabilecek pek çok farklı personel bulunabilecek yapıya sahip olduğu için, KOSGEB desteklerine en çok başvurulan durumlar da bu şartların karşılandığı işletmeler oluyor;

  • Son 2 ay içerisinde istihdam kaydı bulunmayanlar
  • Herhangi bir yükseköğrenim kurumundan mezunlar
  • Tam zamanlı çalışabilecek kişiler

KOSGEB İşletmelerine Üniversite Mezunu Desteği

Üniversite mezunu olan kişiler değil, direkt olarak firma tarafından destek alınacağı için, destek olarak tanımlanan değer de kaç işçinin bu statüde olduğuna bağlı olarak değişecektir. Bu proje kapsamında işletmelerin 20 ile 50 bin Türk Lirası arasında değişen toplam maaş desteği alabileceği durumlar bulunuyor. Yukarıdaki iki farklı şartlara bağlı olarak sürecin karşılanması halinde desteklerden yararlanılabilecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı