Bankacılık

KOSGEB’e Kayıt Olma

KOSGEB kaydıyla birlikte her bir işletme tarafından hibe alınması ve kredi çekilmesi mümkün oluyor. Kredilerin yapıları birbirinden tamamen farklı olarak görülse de, 50 bin Türk Lirası değerindeki hibenin dışında faizsiz krediler de her türlü hizmet ve üretim koluna uygun oluyor. Mobil cihazlardan veya bilgisayardan kosgeb.gov.tr sistemine giriş yapabilir, hangi kategoride yer aldığınıza bağlı olarak bir kredi talebi oluşturabilirsiniz.

KOSGEB’e Kayıt Nasıl Yapılır?

Türkiye genelinde Marmara ve İç Anadolu gibi genel bölgeler yerine, 6 kategoriye bölünen şehirlerde özel olarak kredi çekilmesi destekleniyor. Bu süreçte kredinin miktarı, talebin %60 ila %70 aralığında olacak şekilde belirlenebiliyor. Talebin tam olarak karşılanabilmesi için iş planı da dahil olmak üzere pek çok durum göz önünde bulundurulurken, hibe krediler ve işletme kredilerine özel yapıya uygun şekilde destek alınması mümkün olacaktır.

Türkiye’nin dört bir yanında binlerce kişiye özel olarak hibe krediler ve destek paketleri sunulabiliyor. Kayıt yaptırılması için aşağıda yer alan evraklar aracılığıyla tüm işlemlerin şubeler bünyesinde sonuçlandırılması gereklidir.

KOSGEB Kayıt İşlemleri

Şu evrakların ve belgelerin temin edilmesinin ardından, işletme kaydının devlette olduğu gibi KOSGEB bünyesinde de güncel olarak tutulması mümkün olacaktır. Hızlı bir şekilde hizmet alabilir, herhangi bir problemle karşılaşmaksızın kaydınızı aynı gün içerisinde oluşturabilirsiniz;

  • Kayıt olunan odaya ait belge
  • Ticaret sicil belgesi
  • İmza beyannamesi
  • Ticaret sicil gazetesi
  • Özel izin belgeleri
  • C. kimlik cüzdanı ve kimlik fotokopisi

KOSGEB Firma Kaydı Nasıl Yapılır?

KOSGEB tarafından firmaların kaydının yapılması amacıyla online işlemler sayfasında detaylı olarak paylaşımlar yapılabileceği için, mağduriyet oluşmaması için özel olarak hizmet veriliyor. Müşteri hizmetleri 0 312 595 28 00 telefon numarası bünyesinde bilgi edinilebilir olmasını desteklerken, firma kaydıyla ilgili her faaliyetin şehrinizdeki en yakın şubeye gidilerek gerçekleştirilmesi gerekecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı