Bankacılık

Kredi Kartı CVV Numarası Nedir, Nerede Yazar?

Kredi kartlarında CVV numarası, her internet alışverişinde müşterilere özel olarak sorulur ve doğru bilgiyi vermeleri talep edilir. Her kredi kartı bünyesinde arka sağ alt kısımda bu kodun bulunması mümkün olacaktır. Sadece 3 haneli kod olması nedeniyle, harf içermez ve son kullanma tarihi ile kart numarasından farklı bir yapıya sahiptir. Özel olarak hizmet alınması için kartın internetten alışverişlere uygun olması gereklidir. Kredi kartları üzerinde banka kartı veya kredi kartı olma durumuna bağlı olarak bir koda ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı CVV Numarası Nedir?

Sadece kredi kartlarında değil, ön ödemeli kartlar ve banka kartları üzerinde de direkt olarak CVV numarasının öğrenilmesi mümkün olacaktır. Her bir kart sahibi tarafından CVV numarasının kart bünyesinde arka kısımdaki beyaz şeridin sonunda bulunması son derece kolaydır. Kartlarda bu üç hanenin özellikle bazı durumlarda silindiği görülebiliyor. Arka bölümdeki tam orta alanda yer alabilen bu kodun oyuk bir yapıya sahip olması nedeniyle her zaman bulunabilir olması sağlanmıştır.

Kredi Kartı CVV Numarası Nasıl Öğrenilir?

Kredi kartlarında CVV numarasın öğrenilmesi için mobil uygulamaların kullanılması veya direkt olarak şubelere gidilmesi gibi bir durum gerekmez. Sadece kendi kartınız üzerinde bulunan bir yapıya sahip olması nedeniyle, mobil uygulamanızı açtığınız taktirde CVV koduna ulaşamazsınız. Kart yerine hesap verilerine erişebileceğiniz için, sadece banka veya kredi kartı üzerinde aramanız yeterlidir.

Kredi Kartı 3 Haneli CVV Numarası

Kart sahiplerinin 3 haneli olan CVV numarası aracılığıyla hızlı bir şekilde alışverişlerini yapma olanakları bulunuyor. Son kullanma tarihi, CVV numarası, 16 haneli kart numarası sayesinde her internet sitesinden alışveriş yapılabilir. Bir ürün ve hizmet alınması için kart bilgilerinin mutlaka doğru girilmesi, 3 haneli numara da dahil olmak üzere her bir verinin kendi alanında yer alması gereklidir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı