Bankacılık

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nedir?

Kredi kartlarında hesap kesimleri genel olarak bir ürünü veya hizmeti hangi gün aldıysanız, bir sonraki ayın aynı günü olacak şekilde kesim yapılacaktır. Örnek olarak bir ürünün veya hizmetin 16 Ağustos tarihinde alınmış olması halinde, bir sonraki kesim de doğrudan 16 Eylül tarihinde yapılacaktır. Bu gün herhangi bir ödeme yapılmaz veya ödeme yapılmasını sağlayacak şekilde bakiye bulundurulmaz ise, gecikme nedeniyle ekstra faizle birlikte ödeme yapmanız gerekecektir.

Müşterilerin faydalanabileceği, hızlı bir şekilde işlem gerçekleştirebileceği süreçte herhangi bir mağduriyet yaşanmaması amacıyla ürün ve hizmet için ödemelerin gerçekleştirilebilir olması sağlanıyor. Türkiye’nin her bir bankası tarafından müşterilerin isteklerine uygun şekilde şubelerin bünyesinde hesap kesiminin yapılması mümkün olacaktır.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi

Kredi kartıyla yapılacak olan işlemler için müşterilerin direkt olarak ayın 1’i veya ayın 15’i olacak şekilde bir hesap kesim tarihinin belirlenmesi mümkün olacaktır. Türkiye genelinde şubelere gidilmesi durumunda doğrudan kesim işlemlerinin tek bir gün bünyesinde gerçekleştirilmesi sağlanabiliyor.

Bazı müşteriler tarafından ay içerisinde iki kez maaş alınabildiği için, yüksek miktarlardaki borçlarını ikiye böldükleri ve ayın 2’si ile 16’sı olacak biçimde bir planlama yapılmasını sağladıkları biliniyor.

Kredi Kartı Hesap Kesimi

Kredi kartı için hesap kesiminin yapılması, detaylı bir şekilde bilgi alınabilir olması amacıyla sadece mesai saatleri içerisinde banka şubelerinden destek verilebiliyor. Kesimler, bir sonraki ayın aynı günü için yapılıyor olması nedeniyle, sonraki dönemde herhangi bir problem oluşmaması için özel olarak hesap kesiminin sizin tarafınızdan belirlenen en uygun dönemde gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nedir?

Müşteriler tarafından Türkiye genelinde direkt olarak merkez şubelerine değil, en yakındaki şubeye gidilmesi durumunda da detaylar öğrenilebiliyor. Gelirinize ve borcu nasıl ödemek istediğinize bağlı olarak bankanıza gidebilir ve borçlarınızın hesap kesim tarihlerini de kendi isteğinize uygun şekilde değiştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı