Bankacılık

Kredi Kartı İle Prim Ödemesi Nereden, Nasıl Yapılır?

Kredi kartı sahibi olan müşterilerin prim ödemeleriyle ilgili mağduriyetle karşılaşmaması amacıyla, e- devlette primlerin kartla ödenmesi için destek veriliyor. Tek bir ay için değil, limitiniz kadar ödemeyi istediğiniz ay miktarı üzerinden yapabilirsiniz. Primlerin tüm ödeme işlemlerini bankanın kart mobil uygulaması veya online işlemler sayfası yerine, E- devlet resmi sitesinde yapmanız gerekiyor. Bu faaliyetler ise sadece T.C. kimlik numarası ve şifre bilgileriyle sisteme girmeniz halinde bilgi alabileceğiniz yapıya sahiptir.

Prim Nasıl Öğrenilir?

Kart aracılığıyla tüm ödeme işlemlerinin doğrudan kredi kartının güncel limitleri üzerinden yapılması sağlandığı için hiçbir problem oluşmaması amacıyla limite göre hareket edilmelidir. Aktif borç direkt olarak limit için bir sınırlandırma değeri olması nedeniyle, taksitlendirme yapmış olmanız borcun sadece ödeniş sürecini etkileyecektir. Aktif borç tutarı eğer limit 10 bin TL ise, 10 bin TL’nin üzerine çıkmayacaktır.

Bankanızla iletişime geçerek, kredi kartı limitinin üzerinde bir tutara ihtiyacınız olması durumunda ihtiyaç kredileriyle bu gereksinimin karşılanması için talebinizi oluşturabilirsiniz. Primler kredi kartıyla değil, doğrudan güncel e- devlet web sitesine T.C. kimlik numarası ve şifre bilgileriyle giriş yapılarak öğrenilebiliyor.

Prim Nasıl Sıfırlanır?

Kredi kartı sahibi olan tüm banka müşterilerinin sadece otomatik ödeme talimatı verebilecekleri seçenekler faturalar değildir. An itibariyle sigorta için prim ödemelerinin yapılması ve güncel SSK primlerinin ödenmesi için tüm tutarın veya belirli kısmının kartla karşılanması da mümkün oluyor. Nakit avans çekmek veya özel bir nakit kredi başvurusunda bulunulmasıyla ilgili taleplerin oluşturulması yerine doğrudan E- devlet bünyesinde ödeme yapabilirsiniz.

Ödemeleri sadece bir ay için değil, birikmiş prim ödemeleri için de ne kadar biriktiğine göre, limitiniz doğrultusunda yapma olanağına sahipsiniz. Bu süreçte tek çekim zorunluluğu olmadığı için, 2 ila 9 ay arasında değişiklik gösteren taksitlendirme fırsatlarıyla tüm prim ödemelerini yapmanız mümkündür.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı