Bankacılık

Kredi Kartı ile SGK Ödeme Nereden, Nasıl Yapılır?

İnternet dünyası tüm işlemlerinizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirmemize olanak sağlıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu ödemeleri gerçekleştirmekte olan kişiler geçmiş dönemlerde uzun sıralar bekleyerek ödeme işlemlerini yapar iken artık internet üzerinden kredi kartı ile kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Bankaların sunmakta oldukları en önemli hizmet olan kredi kartınızı kullanarak SGK ödeme yapabilir ve hatta kredi kartınızın taksit özelliklerini kullanarak daha kolay bir şekilde ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten Kredi Kartı ile SGK Ödeme

İnternet üzerinden SGK ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmek için farklı platformları kullanabilirsiniz. Öncelikle tercih edebileceğiniz ilk yöntem kullanmakta olduğunuz bankanın internet bankacılığı hizmetidir. İnternet üzerinden hemen mobil bankacılığa giriş yaparak ilgili sekmelerden SGK bilgilerinizi girdikten sonra kredi kartı bilgilerinizi girerek ödeme işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Kredi kartı ile SGK ödeme işlemi yapmak için diğer bir platform ise Edevlet internet sitesidir. Turkiye.gov.tr adresine kişisel bilgilerini ile giriş yaptıktan sonra SGK sekmesinden borç görüntüleme yapabilir ve ardından online ödeme butonuna basarak bir saniye içerisinde SGK borç ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Kredi Kartı ile Online Borç Ödeme

Kredi kartı ile SGK borç ödeme işlemini gerçekleştirebileceğiniz diğer bir site ise Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesidir. Yeni sistemi ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu artık internet üzerinden herhangi bir sıra beklemeden banka kartı veya kredi kartı ile online borç ödeme imkanı sağlıyor.

İş verenlere sağladığı son kolaylıklar ile büyük dikkat çeken Sosyal Güvenlik Kurumu internet sitesinden sadece T.C Kimlik Numarası ile giriş yaptıktan sonra tüm borçlarınızı görüntüleyerek kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

Kredi Kartı ile SGK Ödeme Güvenilir mi?

Yukarıda bahsettiğimiz 3 internet sitesi üzerinden gerçekleştireceğiniz kredi kartı ile SGK ödeme işlemleri tamamen güvenilirdir ve kurum içerisinde gerçekleştireceğiniz ödemeler ile aynıdır. Yalnız, sahtecilik v.b işlemler için kurulan benzer internet sitelerine herhangi bir şekilde giriş yapmamanız gerekiyor. Sadece resmi bankacılık siteleri, E-Devlet sitesi ve Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesi üzerinden kredi kartınız ile ödeme yapmalısınız.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı