Bankacılık

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

İnternet üzerinden alışveriş furyası her geçen gün artar iken en iyi fırsatları yakalamak için milyonlarca kişi alacaklarını sanal dünya içerisinden temin ediyor. Mağazalara göre daha uygun fiyatlar ile ürün bulmanın kolay olduğu internet üzerinden alışveriş yapar iken en önemli ihtiyaç ise şüphesiz ki kredi kartıdır. Kredi kartınız internet üzerinden alışveriş yapmak için ödeme yapmanızı sağlar iken yeni yasalar ile birlikte tüm kartlar otomatik olarak internet üzerinden alışverişe kapatılır iken siz daha sonra açma işlemini sağlamalısınız.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemleri

Kredi kartlarının internet alışverişine kapatılmasından sonra artık kendiniz isteğiniz doğrultusunda açmalısınız. Kredi kartını internet alışverişine açma yöntemleri birkaç farklı şekilde gerçekleştirilir. Bu yöntemlerin başında ise ilk olarak bankanızı aramak gelir. Kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın müşteri hizmetleri ile görüşme gerçekleştirerek birkaç dakikalık sohbet sonrasında internet üzerinden kredi kartınız ile alışveriş sağlayabilirsiniz.

Kredi kartınızı internet üzerinden alışveriş yapmak için kullanmak istiyorsanız bankanızın mobil uygulaması üzerinden onay vererek açabilirsiniz. Bu işlemi Türkiye’deki bankaların pek çoğu kullanır iken sizin bankanızın uygulaması içerisinde yer almayabilir.

İnternetten Kredi Kartı ile Alışverişte Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredi kartlarının internet üzerinden alışverişe kapatılmasının en önemli nedeni şüphesiz ki çok sayıda yaşanan dolandırıcılık işlemleri. Bu işlemlerden zarar gören kişi sayısı her geçen gün artar iken yapacağınız alışverişlerde birkaç noktaya dikkat etmelisiniz. Peki, nedir internetten kredi kartı ile alışveriş yaparken nelere dikkat edilmelidir?

  • Kredi kartınızı kullanacağınız internet sitesinin güvenilir olması gerekmektedir. Tarayıcı bölümünde yer almakta olan SSL simgesi olmayan internet sitelerinde kredi kartınızı kullanmanız durumunda kart bilgileriniz kopyalanabilir.
  • Alışveriş yaparken kredi kartınızın limit bilgilerini kısıtlamanız diğer bir önlemdir. Bu işlemleri gerçekleştirir iken eğer var ise ve mümkünse sanal kart kullanmanız önerilmektedir.
  • Kredi kartı ile işlem yapar iken 3D kullanın. 3D onayı olmayan internet sitelerinden alışveriş yapmayın ve gerekli birimlere şikayetinizi de gerçekleştirin.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı