Bankacılık

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar, Ne Zaman Gönderilir?

Nakit para yerine artık herkeste alışkanlık haline gelen kredi kartları kullanılmaktadır. Ay sonunda topluca ödemek daha pratik yol olarak gözükmektedir. Aynı zamanda nakit para taşımak yerine tek kredi kartı ile gezmek insanların kolayına gelmektedir. Birçok banka farklı avantajlar ve kampanyalar yaparak müşterilere kredi kartı vermektedir. Kredi kartı çıkarmak için herhangi bir kefile ihtiyaç yoktur. Yalnızca düzenli gelirinizin olması ve finansal notunuzun kredi kartı çıkarmaya yeterli olması gerekmektedir. Kredi kartı başvurusundan sonra kredi kartı başvurum onaylanır mı, ne zaman çıkar, ne zaman gönderilir gibi sorulara cevaplar aranmaktadır. Yazımızda bu soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Kredi Kartı Ne Zaman Gönderilir?

Bankalardan kredi kartı talebinde bulunmak oldukça kolay bir işlemdir. Bankaların resmi internet sitelerinden hangi kredi kartına başvuracağınızı belirledikten sonra formu doldurup başvurunuzu yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapmayanlar bankanın herhangi bir şubesine giderek veya bankanın çağrı merkezini arayarak kredi kartı başvurusunda bulunabilirler. Başvurudan sonra banka temsilcisi tarafından incelemeye alınırsınız. İnceleme sonrası kredi kartı talebinize herhangi bir sorun yoksa onay verilmektedir. Banka tarafından onaylanan kredi kartı yaklaşık 7-10 gün arasında basılarak çıkartılır. Kart, yaklaşık olarak 15 gün içerisinde müşteriye ulaşmış olacaktır. Kredi kartı onayı SMS yoluyla müşteriye iletilir. Sanal veya fiziki ortamda tüketici ile sözleşme imzalanır. Sözleşmeden sonra kredi kartı basılarak tüketiciye gönderilir. Banka, kredi kartı başvurusu sırasında belirtilen adrese ücretsiz olarak kredi kartını gönderir.

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Kredi kartı onayı banka tarafından SMS yoluyla veya mail yoluyla bilgilendirilmektedir. Onay alan kredi kartı başvuruları internet üzerinden TC kimlik numarasıyla sorgulatmak mümkündür. Bunun yanında, çağrı merkezini arayarak da sonucu öğrenmek mümkündür. Onaylanan kredi kartları en kısa süre içerisinde banka tarafından adresinize teslim edilmektedir. Zamanında teslim edilmeyen kredi kartları için banka ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Banka kredi kartını henüz basmamış, kargoya vermemiş veya kargoda bir sorun çıkmış olmasına karşı bankadan bilgi almak en faydalı çözüm olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı