Bankacılık

Kredi Kartı Limit Artırımı Neye Göre Yapılıyor?

Banka kartlarının ve kredi kartlarının aidatlı veya aidatsız olması fark etmeksizin, özel olarak belirlenen limitleri sadece bankanın talebine göre yenilenmiyor. Müşterinin bir başvuruda bulunması durumunda sadece genel başvurular için değil, direkt olarak gelirine uygun işlemlerin gerçekleştirilmesi sağlanıyor. Kartlardaki limit artırımları başvuruların şubelerden müşteri temsilcisiyle brüt gelir üzerinden yapılışı için değil, kayıt altında olan gelirin toplam değeri üzerinden belirlenmesine yönelik sağlanabiliyor.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır?

Kredi kartlarının yapısı, kampanyaları, kullanımlarına özel olarak maksimum alınabilecek limitleri için Türkiye’de BDDK yeni bir düzenleme getirdi. Buna göre kart 1 yıl içerisinde alınmışsa toplamda maaşın 2 katı, 1. yıl bittikten ve daha sonraki sürece girildiği andan itibaren ise 4 katı maksimum değerde limit belirlenebilir. Müşteri hizmetlerini arayabilir, bankanızın size en yakın olan şubesine mesai saatleri içerisinde giderek müşteri temsilcisiyle görüşebilirsiniz. Buna ek olarak kredi kartı limitleri için tüm işlemleri online işlemler sayfasından yapacağınız başvuruyla gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kart sahiplerinin istedikleri zaman müşteri hizmetlerinin operatör hattına ulaşabiliyor olmaları nedeniyle, kartla ilgili doğrudan limit yenileme talebi oluşturma olanakları bulunuyor. Bu durum ise müşteriye göre değişen, kayıtlı gelirlerine bağlı olarak farklı bir süreçle karşılaşılan yapıya sahiptir. Kart limitlerini başlangıçta düzenlemek mümkünken, sonrasında geliriniz arttığında yenileme talebinde bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti ve Maaş Yükseltme

Kredi kartı sahiplerinin özellikle limitlerin yükseltilmesine dair uzun süredir talepleri devam ediyor. Güvenlik problemleri olmadığı gibi, müşterilerin gelirlerinin sadece kayıt altında olan değerlerine yönelik işlemlerin yapılabiliyor olması da son derece avantajlıdır. Herkes tarafından bu sürecin hızlı işlemesi amacıyla talepleri arttığı için, müşteri hizmetlerine başvurulduğunda detaylı bir şekilde limitlere yönelik hizmet alınabilecektir. Aylık 2 bin TL geliri olan müşterinin 1 yıldan uzun süredir kullandığı kart için toplamda 8 bin TL değerinde kredi alma fırsatı bulunur.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı