Bankacılık

Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Kredi kartı kullanmaya başlayan kişilerin ilk yıl ve iki yıldan sonra olacak şekilde iki farklı dönem üzerinden kredi kartı limitinin belirlenmesi mümkün oluyor. Bu süreç direkt olarak kayıt altında olan ve sabit gelir yapısına göre şekillendiği için, kayıt dışı geliriniz bulunuyorsa bu durumda kredi limitinizi bu tutarı teminat göstererek arttıramazsınız. Aşağıda yer verilen durumlar doğrultusunda her bir banka müşterisi tarafından, kredi kartının limitinin dönemlere ve hizmet süreçlerine uygun şekilde düzenlenmesi sağlanıyor.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yenilenir?

Kredi kartı müşterilerinin 1 gün ila 365 gün aralığında banka müşterisi kayıtları bulunuyorsa, 12 ay sonuna kadar olan zaman dilimi için özellikle iki kata kadar bir limit belirlenebilecektir. Aylık 2 kat değil, toplam limit olarak 2 kat için limitlerin belirlenmesi mümkün oluyor.

Direkt olarak 2000 Türk Lirası sabit, kayıtlı gelire sahip olan bir banka müşterisinin ilk yıl için 4 bin TL tutarında kredi kartı limiti belirlemesi sağlanıyor. Kredi kartı alındıktan 1 yıldan uzun süre geçtiyse ve 1 yılı aşkın süredir hesabınız herhangi bir yaptırımla karşılaşmadıysa, bu durumda 4 kata kadar olacak şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. 4 kat ise, 2 bin TL sabit kayıtlı gelire sahip müşteri için toplamda 8 bin TL’ye kadar kredi kartı limitinin belirlenmesini mümkün hale getiriyor.

Yeni Kredi Kartı Limiti Belirleme

Kredi kartı sahibi olan kişilerin limit yükseltme faaliyetlerinde Türkiye genelinde özellikle hangi tutarda gelire sahip olduğunuz son derece önemli oluyor. Kredi kartlarının değerlendirilmesi ve limit yükseltme işlemlerinin gerçekleştirilmesi için özel olarak belirlenen şartların karşılanıyor olması gereklidir.

Kredi Kartı Limiti Yükseltme

Bazı iş kolları tarafından sabit gelir bulunamayacağı için, kayıtlı gelir 1500 TL olarak tanımlanıyor fakat farklı dönemlerde bu tutardan çok daha farklı değerlerde kazanç elde ediliyorsa limit de değişecektir. Kredi kartı limiti için kartın genel yapısına uygun her faaliyeti online işlemler sayfasından, müşteri hizmetleri telefon numarasıyla, mobil uygulamadan veya şubelerine giderek yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı