Bankacılık

Kredi Kartı Limitinde Maaşın Etkisi

Kart sahibi olurken müşterilerin en çok sorduğu sorulardan biri olan kredi kartlarının kişiye özel limitleri, belirleniş durumları itibariyle dikkat çekiyor. Sadece gelire uygun şekilde düzenleme yapılıyor olması nedeniyle, bireysel ve kurumsal kartlar üzerinden avantajlı bir biçimde hizmet talebinde bulunulabilir olması sağlanıyor. İstediğiniz her zaman için Türkiye’de aktif durumda olan kart yapılarına göre taleplerinizi resmi sitelerden oluşturabilir, müşteri hizmetlerinden operatörlerle limit yenileme başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Maaşın Kaç Katı Olur?

Kredi kartlarında bir hizmet alınabilmesi için minimum 2 kat olacak şekilde gelirinizin 2 misli toplam kart limiti alabilirsiniz. Ayrıca 1 yıl üzerinde süredir kartı kullanıyorsanız, gelirinizin 4 katına denk kart limiti oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Müşterilerin hangi bankada oldukları fark etmeksizin, kayıtlı gelirlerine uygun şekilde limit belirlenmesi ve hizmet alınabilir olması sağlanıyor. Müşteri temsilcinizle iletişime geçerek, kartınız için bir limit güncellemesi yapmak istediğinizi iletebilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Olur?

Kredi kartı sahibi olan her bir müşterinin sadece tek bir işlem için değil, genel limitinin değerlendirilmesi mümkün oluyor. Türkiye genelinde mobil cihazlardan, online işlemler sayfasından veya güncel kart özelliklerinden faydalanmaları sağlanıyor. Türkiye’de direkt olarak 1 yıllık müşteriler için 2 kata kadar, 1 yıl üzerinde kaydı bulunan müşteriler için ise 4 kata kadar başvuru sürecinin değerlendirilmesi mümkün oluyor. Talebinizi iletmeniz, istediğiniz zaman kart faaliyetlerine dair hesap özetlerini elde etmeniz için müşteri temsilcinizle görüşebiliyorsunuz.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yenilenir?

Kredi kartı limiti doğrultusunda her bir müşterinin direkt olarak gelirlerinin kayıt dışı olmayan değerleri yerine sadece kayıtlı olan kısımlarının göz önünde bulundurulması sağlanıyor. Mobil cihazlardan veya bilgisayardan online işlemler sayfasına giriş yapabilir, kredi kartı için özel olarak yapılan açıklamalarla limitleri değerlendirebilirsiniz. Türkiye genelinde herkes tarafından faydalanılabilecek şekilde özel bankalar ve kamu bankalarının bünyesinde hizmet alınabiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı