Bankacılık

Kredi Kartı Yıllık Ücretini Geri Almak

Kredi kartı sahibi olan müşterilerin yıllık kart iadelerini geri alabilecekleriyle ilgili yapılan açıklamalarla, binlerce kişinin bankaların yolunu tuttuğu biliniyor. Kredi kartlarına özel olarak aidatın geri alınabilir olması amacıyla, yıllık ne kadar aidat ödediğinizin sistemde yer alıyor olması gereklidir. BDDK tarafından tanımlanan, müşterilere aidatsız olarak ücretsiz şeklinde bir açıklamayla verilen fakat aidatlı olması nedeniyle mağduriyet yaşatan kartlara yönelik ödemeler geri alınabiliyor. Tüm bu problemlerin ortadan kaldırılabilmesi ve bankaların tekrardan bu şekilde bir yola başvurmaması için düzenlemeler uygulanmaya başlandı.

Kredi Kartı Yıllık Ücreti Almak Mümkün Müdür?

Tüketicinin korunmasını sağlayan özel yasalarla birlikte direkt olarak yönetmeliklerin yapısına göre artık bir bankanın kredi kartı aidatı için müşteriye sormadan veya haber vermeden işlem yapması mümkün değil. Sadece mobil cihazlardan değil, şubelere gittiğinizde de hangi kartın yıllık aidatının ne kadar olduğuyla ilgili bir seçenek belirtilebiliyor.

Kredi Kartı Yıllık Ödemesi Bankalar Geri Vermek Zorunda

1 yıllık dönem için özel olarak her bir karta aidat belirlenerek, detayların incelenmesi yerine doğrudan imzalatılmasına dayanan sürecin olumsuzluklarını ortadan kaldırmak isteniyor. Bu nedenle hem üniversite öğrencileri hem de pek çok farklı kişi veya kurumda yapılan kart dağıtma işlemlerinde haksız kazanç elde etme durumunun ortadan kalkması sağlanıyor. Müşterilerin yıllık ödemelerinin toplamını geri alma hakkı olurken, artık her banka en az 1 adet aidatsız kartla hizmet verme zorunluluğuna göre hareket ediyor.

Kredi Kartı Yıllık Ödeme Geri İadesi

Yıllık ödemelerin yapılmasıyla ilgili bir zorunluluk bulunan, her müşteri tarafından yıllık ödemelerin artık geri alınabildiği süreçten binlerce kişi faydalandı. Direkt olarak şubelere gidebilir, müşteri hizmetleri hattını arayabilir ve bankanıza yılda ne kadar ödediğinizi, toplamda ne kadar ödediğinizi öğrenebilirsiniz. Eğer bankayla yaptığınız görüşmeler sonucunda, almış olduğunuz kredi kartının herhangi bir aidatı bulunmuyorsa bu durumda geri ödemeler için iade tutarıyla karşılaşılamayacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı