Bankacılık

Kredi Notuna Göre Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Online işlemlerin kurumların resmi siteleri bünyesinde gerçekleşebiliyor olması nedeniyle herhangi bir güvenlik sorunu yaşamayacak, kredi notunuzu SMS ile öğrenerek işlem yapabileceksiniz. Ayrıca kredi notu düşük olanlar tarafından da kredi alınmasını sağlayacak şekilde Türkiye genelinde hem özel hem de kamu bankaları hizmet vermeye devam ediyorlar. Kredi faiz oranlarının Türkiye’de ihtiyaç kredileri, konut kredileri ve taşıt kredileri için vade durumu ve alınacak kredi tutarına bağlı olarak değişebileceği bir yapısı da bulunuyor.

Kredi Notuyla Kredi Veren Bankalar

Bankaların müşterisi olmayan, müşteri olmak ve kredi çekmek isteyenler tarafından çeşitli yöntemler günün her saatinde değerlendirmeye uygun bir yapıya sahip oluyor. Herhangi bir kişisel bilgi ve müşteri bilgisine dair sorun yaşanmaksızın tüm detayların kredi notuyla kredi veren bankalar bünyesinde yönetilebilir olması sağlanıyor. Her bir müşterinin istediği zaman direkt olarak kredi notuyla kredi veren QNB Finansbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Ziraat Bankası gibi bankaları ziyaret etme olanağı bulunuyor.

Kredi Notuyla Kredi Nasıl Alınır?

An itibariyle Fibabanka %1,55 faiz oranı, ING Bank %1,59 faiz oranı, İş Bankası %1,75 faiz oranı, Cepteteb %1,79 faiz oranıyla hizmet veriliyor. Diğer bankalar ise bunlardan daha yüksek ihtiyaç kredisi faiz oranları belirliyorlar. 50 bin Türk Lirası ve 36 aylık olan bu planlamaya göre alınacak olan ihtiyaç kredilerinde seçiminizi yapabilirsiniz. Sıralamada özellikle Fibabanka ve ING Bank yoğun ilgi görürken, konut kredisi almak isteyenler tarafından ise direkt olarak kamu bankalarına talep daha fazla oluyor.

Kredi Notuna Göre Kredi Faiz Oranları

Şubelere gitmeniz halinde direkt olarak sizinle ilgili güncel kredi notunun incelemesi yapılacak, ardından ne kadar kredi çekebileceğiniz ve aylık ne kadar takside kadar kredi alabileceğiniz belirlenebilecektir. Ödemeleri yapabilmenizi sağlayacak teminatlarınızın neler olduğu da kredi alıp alamama durumlarınızı, yukarıda yer alan faizleri veren bankaların hizmet sürecini de etkiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı