Bankacılık

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kapatılan, ödemeleri yapılmadığı için nakit faaliyetlerin yapılması mümkün olmayan yüz binlerce kredi kartı bulunuyor. Bir kredi kartının kullanım dışı bırakılması halinde, bankanın kapattığı kartın çöp olarak tanımlanması ve sonsuza dek değerlendirilemez hale gelmesi gibi bir durumla karşılaşılmaz. Direkt olarak o kart yapısının tekrardan nakit avans çekme ve bakiyenin yönetilmesini sağlama sürecine gelmesi için öncelikle borcun ödenmesi gerekiyor.

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kullanılamaz hale getirilen kartlar sadece müşterinin alışveriş yapmasını değil, nakit avans da dahil olmak üzere her türlü ödeme ve kredi alım faaliyetinin engellenmesini ortaya çıkaracaktır. Doğal olarak bu durum hem müşteriyi hem de bankayı etkileyecektir. Kullanıma kapatılmış olan kredi kartının sadece asgari ödeme tutarının yatırılmış olması, kartın açılması için yeterli olmaz.

Kapanan Kredi Kartı Nasıl Alınır?

En fazla 3 ay olacak şekilde asgari ödeme değerlerinin ertelenmesi durumunda mağduriyetle karşılaşılabiliyordu. Bu tarz durumlarda özellikle de 3 ay üzerindeki ödememe sorunları, kartın tamamen kapatılmasına yol açacağı için, sadece tüm borcun ödenmesi halinde kartınızla tekrar işlem yapabileceksiniz. Aksi taktirde ödemeleri yönetmeniz, kredi çekmeniz ve 10 TL dahi olsa herhangi bir ürüne yönelik alışveriş yapmanız mümkün olmayacaktır. Limitin yetiyor olması da bu süreci sizin lehinize çevirmeyecektir.

Kredi Kartı Kapatılınca Nasıl Açılır?

Kredi kartının kullanım dışı bırakılmış olmasıyla, aktif kart yapısına sahip olması arasında özellikle ödemelerin geciktirilmesi gibi son derece büyük bir fark bulunur. Bu süreç ise sadece bir kez veya iki kez ödeme geciktirmeden kaynaklanan bir yapıya sahip değildir. Toplamda 3 kez ve üzerinde olacak şekilde ödemelerin asgari tutarlarının dahi yapılmamış olması halinde, kredi kartın kullanım dışı bırakılma durumu söz konusu olacaktır. Müşterilerin yapacakları başvurular için online işlem sayfaları yerine direkt olarak şubelerdeki müşteri temsilcileri daha net ve detaylı bilgilerin elde edilmesini sağlar.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı