BankacılıkGündem

Nisan Ortası 2020 Konut Kredisi Faizlerinde Son Durum Ne?

Koronavirüs kapsamında pek Kamu Bankası ve Özel Bankalar vatandaşa destek olmak için çeşitli hamleler yapıyor. Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında kredi borçları ertelenmekte ve düşük faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi gibi imkanlar vatandaşlara sunuluyor.

13 Nisan yani bugün itibariyle bankalardan 350.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin en düşük aylık taksitleri 10 yıl vade için 4.500 TL olarak hesaplanıyor. Kredinin vade sonunda masraflar hariç toplam anapara ve faiz ödemesi ise 543.000 TL ise olarak belirtiliyor.

Nisan ortasında en uygun konut kredisi faiz oranı sunan bankalara bakılacak olursa;

 Türkiye Finans 

Türkiye Finans Katılım Bankası 10 yıl vadeye dek kampanyalı banka gayrimenkulü konut finansmanı için aylık %0.69 oranı ile konut finansmanı imkanı sağlıyor.

Kamu Bankaları
Kamu bankalarının ilk kez satışa sunulan konutlar için ortak kredi kampanyası sunduğu biliniyor. Ziraat Bankası, HalkBank, VakıfBank ve Ziraat Katılım Bankası sıfır konut için aylık %0.79 faiz oranı ile 15 yıl vadeye kadar kredi imkanı sunuyor.

İş Bankası
İş Bankası %1.75 tabela faiz oranı ile birlikte kampanyalı ürünler için %0.95 faizle konut kredi fırsatı sunuyor. 

Akbank
Akbank 10 yıl vadeye kadar aylık %0.97 faiz oranı ile kredi imkanı sağlıyor.

Yapı Kredi
Yapı Kredi Bankası 10 yıla kadar tüm vadelerde %0.99 faiz oranı ile kredi fırsatı sunuyor.

Garanti BBVA
Garanti BBVA 10 yıl vadeye kadar %1.03 faiz oranı ile kredi imkanı sağlıyor.

Koronavirüs kapsamında her kesimden vatandaşa destek hamleleri devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise dün; “Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan veya ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımıza 3 ay, aylık 1170 lira maaş desteği sağlanacak” şeklinde açıklama yapmıştı.

Bakan Albayrak, “Kısa çalışma ödeneğine bugüne kadar 200 binden fazla firma, 2 milyondan fazla çalışan kapsamında başvuruda bulundu. 700 bini onaylandı.Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan veya ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımıza 3 ay, aylık 1.170 lira maaş desteği sağlanacak. 25 bin liralık destek finansmanına 290 bin esnaf başvurdu, 4 milyar 73 milyon lira finansman tahsis edildi. Bireysel destek paketine 4 milyon 200 binden fazla vatandaş başvurdu. 250 binden fazla vatandaşımıza 1,5 milyar lira tahsis gerçekleşti. İş’e Devam finansmanı için 66 bin 171 firma başvurdu, 34 bin 858’inin süreci sonuçlandı ve 29 milyar 558 milyon lira tahsis edildi.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı