Bankacılık

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Öğrenciler tarafından kredi alınabilen bankaların her birinde güncel faiz oranlarıyla, öğrencilerin sabit gelirleri bulunuyorsa bunlar da göz önünde bulundurularak hizmet verilebiliyor. Ödemelerin yapılabilmesi için aylık kaç TL tutarında kredi taksiti belirlenebileceği, gösterilecek olan teminatlara bağlı olarak değişir. T.C. kimlik numaranız, kredi notunuz gibi bilgileri değerlendirmelerini sağlayarak bankalarla iletişime geçebilirsiniz.

Özellikle sadece şubeye gidilmesi gerekmeden, doğrudan ATM üzerinden veya mobil uygulamadan da kredi başvurusunda bulunma olanağına sahipsiniz. Öğrenciler için ipotek gereken, kefil gereken veya maaş bordrosu gösterilmesi gereken işlemler yerine genellikle nakit avans olarak tanımlanan, konut kredilerine kıyasla çok daha düşük tutarlarda hizmet alınması için çalışmalar sürdürülüyor.

Öğrenciye Kredi Nasıl Alınır?

Öğrencilerin her zaman için düşük tutarlarda veya sabit gelirleri bulunuyorsa bu durumu teminat göstererek bir hizmet alma olanağı bulunuyor. Hem kamu bankaları hem de özel bankalar, çalışmayan veya öğrenci olarak tanımlanan kişiler için de özel olarak kredi verme çalışmalarını sürdürüyorlar. Gün içerisinde sadece şubelere gidilerek değil, doğrudan ATM’ye giderek de vade belirleyebilir ve ne kadar nakit kredi almak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Ortalama 3 dakika içerisinde gerçekleşecek olan bu işlemlerle ilgili herhangi bir sorun yaşamaz, istediğiniz zaman mobil cihazlardan da başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sayede hem güvenli hem de avantajlı bir hizmet edinme olanağına sahip oluyorsunuz.

Öğrenciye Kredi Faiz Oranları

Öğrencilerin çok düşük faiz oranlarından yararlanması için özellikle ihtiyaç kredilerinde 50 bin TL için tüm özel ve kamu bankalarının güncel faiz oranlarının değerlendirilmesi gerekiyor. Fibabanka %1,55 faiz oranı, ING Bank %1,59 faiz oranı, İş Bankası %1,75 faiz oranı, Cepteteb %1,79 faiz oranı belirlendiği için, bu kurumlar arasından istediğiniz birine başvurabilir, kart çıkartabilir ve hesabınız aracılığıyla kredi faiz oranlarına göre kredi çekebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı