Bankacılık

Ortak Tapuya Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ortak tapunun kredi alınabilecek şekilde kullanılması amacıyla, güncellenen kredi faiz oranlarına göre bankaların şubelerine gidilerek başvuruda bulunulabilir. Tek bir kişiye ait olmayan, çok sayıda hissedarın yer aldığı bankalar bünyesinde talepler kabul ediliyor. Sadece bir hissedarın payının da bankalar tarafından kabul edilmesi ve ipotek olarak gösterilebiliyor olması nedeniyle, ortak tapu için de sorun çıkmadan, payınızı teminat göstermeniz mümkündür. Tek hissedarın yer aldığı tapular bünyesinde direkt olarak güncel işlemleri gerçekleştirebilir, ortak tapuda olduğu gibi doğrudan payınızı belirtebilirsiniz.

Ortak Tapuya Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, Denizbank, QNB Finansbank, İş Bankası, HSBC, ING Bank ve Akbank ile iletişime geçebilir, güncel kredi faiz oranlarına bağlı olarak ortak tapu üzerinden talebinizi oluşturabilirsiniz. Ortak tapularda 2, 3, 4 veya daha fazla hissedar olması durumunda, tapunun toplam değerine uygun şekilde sizin hissenizin belirlenmesi mümkün olacaktır. Fiyatının ne kadar olduğu tespit edilen taşınmazın, hissedarlar arasında paylaştırılmasıyla ve sizin oranınızın ortaya çıkarılmasıyla birlikte, ortak tapu için de kredi alabileceksiniz.

Ortak Tapuya Kredi Nasıl Alınır?

Müşterilerine düşük faiz oranlarıyla, her bir müşterisinin hızlıca ortak tapuya ulaşabileceği şekilde çalışmalarını sürdüren tüm bankalardan yararlanılabilir. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi için teminatı sadece tek başınıza sahip olduğunuz tapu için değil, ortak tapularda da verebilirsiniz. Şubelere gidilerek tapu üzerine kredi alınabilecektir.

Ortak Tapuya Kredi Faiz Oranları

Krediler için genellikle sadece konut kredisinde ipotek ve tapu teminatı olduğu düşünülüyor. Kredi çekmek istediğinizde maaş, taşınmazlar, birikmiş paranız ve kira gelirleriniz de dahil olmak üzere pek çok farklı seçenekle faiz oranlarına göre kredi alınması mümkün olacaktır. Ziraat Bankası %0,99 faiz oranı, Halkbank %0,99 faiz oranı, Vakıfbank %0,99 faiz oranı aracılığıyla müşterilerinin direkt olarak konut kredisi için özel bankalardan çok daha düşük oranlarla kredi çekmesini destekliyor. Ortak tapu için de bu kredi oranlarıyla birlikte, kendi hisseniz için teminat göstererek başvuruda bulunabileceksiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı