Bankacılık

ÖSYM Kredi Kartı İle Ödeme

ÖSYM Kredi Kartı İle Ödeme

ÖSYM, tüm öğrencilerin hangi yöntemlerle sınav ödemelerini ve harç ödemelerini yapabileceğini detaylı bir şekilde açıklıyor. Hangi sınava gireceğiniz fark etmeksizin, ÖSYM resmi sitesine girdikten sonra, sonuçlara veya sınav sonuçlarına yönelik ödeme sayfasına girmeniz gerekecektir. Bu sayfa ÖSYM ödemeleri için özel olarak oluşturulmuş, binlerce kişinin eş zamanlı olarak işlem yapabileceği şekilde hizmet vermeye başlamıştır. Türk Lirası para birimiyle, kredi kartı veya banka kartı üzerinden, 16 haneli kod ve diğer bilgileri girerek ödemeleri yapabilirsiniz.

ÖSYM Kredi Kartı Ödemesi

Sınavlar ve sınavların ardından yerleştirmeler için özel olarak ödemelerin yapılması amacıyla şubeler üzerinden kartsız işlem seçeneği kullanılabilir. Kartla bir müşterinin online işlemler sayfasından ödeme yapması için mobil uygulamaya girme zorunluluğu olmaması nedeniyle, odeme.osym.gov.tr resmi sitesinden kartlara uygun işlemleri gerçekleştirmesi mümkün oluyor.

ÖSYM Ödemeleri Nasıl Yapılır?

ÖSYM ödemelerinin yapılması ve her bir işlemin avantajlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için “odeme.osym.gov.tr” resmi sitesine giriş yapmanız gereklidir. Daha sonra ise sizden hangi başvuruyu yapacağınız ve T.C. kimlik numaranızın ne olduğuyla ilgili bilgiyi girmeniz istenecektir. Daha sonra ise direkt olarak o işleme yönlendirilecek ve kaydınız bulunduktan sonra, ödemeyi yapmanız için kredi kartıyla öde butonuna tıklamanız sağlanacaktır. İnternet sitesi bünyesinde 16 haneli kart numarası, 3 haneli CVV numarası, son kullanma tarihi bilgilerini girerek, sınavlar için ödemeyi resmi sayfada yapabilirsiniz.

Online ÖSYM Ödemeleri

Uygun maliyetlerle çok yüksek limitlere sahip kredi kartlarının elde edilmesi amacıyla öncelikle size ait bilgilerin banka tarafından temin edilmiş olması gerekiyor. Bankanıza otomatik ödeme talimatı verebileceğiniz yöntemler arasında fatura ödemeleri bulunur fakat sınav ödemeleri veya belirsiz dönemlerde gerçekleştirilecek olan işlemlere yönelik otomatik ödeme verilmesi mümkün olmayacaktır. An itibariyle hem lise sınavları hem de üniversite sınavları için sadece ATM’lere gidilerek değil, öğrenciler tarafından doğrudan mobil uygulamalardan veya internet bankacılığı yönteminden yararlanılıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı