Bankacılık

Şehit Ailelerine Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Şehit aileleri tarafından kredi çekilmek istenmesi halinde, çekilebilecek olan maksimum tutarların bankalara göre değiştiği süreçte, 0 faizle kredilere ulaşılabiliyor. Çekilen tutarın direkt olarak uzun vadelerde de alınabiliyor olması, tüm şehit ailelerinin bu süreçte maddi açıdan mağdur olmamasını sağlayabiliyorlar.

Devlet tarafından alınan bu kararla birlikte sadece Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden değil, özel bankalar üzerinden yapılacak kredi başvurularında da doğrudan güncel işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Güvenli ve hızlı bir şekilde kredi alınabilir olması sayesinde, hem özel bankalardan hem de kamu bankalarından yararlanılabiliyor.

Şehit Ailelerine Kredi Veren Bankalar

Şehit ailelerinin taleplerine bağlı olarak tüm işlemleri hızlıca gerçekleştirmeleri ve kredi başvurularını 0 faizle yapmaları mümkün olacaktır. Güvenlik sorunu yaşanmaması, herkesin faydalanabileceği şekilde hizmet verilmesi için belirli bir sınır koyulmuştur. Şehit ailelerinde şehidin kardeşleri, annesi, babası, çocukları ve eşi tarafından alınabilecek şekilde kredi veriliyor.

Şehit Aileleri Nasıl Kredi Alır?

Kredi değerleri bankalara bağlı olarak 50 bin, 55 bin, 60 bin Türk Lirası gibi tutarlarda değişiklik gösteriyor. Konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi türüyle de değil, direkt olarak şehit ailelerine kredi olacak şekilde verilmesi mümkün oluyor. Bu kredi değerlerinin ödenmesiyle ilgili süreç ise, vade sayısı belirlendikten sonra direkt olarak 0 faizle, toplam maliyet de alınan kredi kadar olacak şekilde gerçekleşiyor. Ziraat Bankası, İş Bankası, ING Bank, Yapı Kredi, Denizbank, Vakıfbank gibi kurumların bünyesinde bu hizmete yönelik bilgi edinebilirsiniz.

Şehit Yakınlarına Kredi Faiz Oranları

Şehit ailelerinin düşük kredi faizi yerine direkt olarak 0 faizle kredi çekebilmesi ve istedikleri zaman doğrudan krediyi hiçbir ekstra ödeme yapmadan temin edebilmeleri mümkün olacaktır. Bu süreç hem son derece etkili hem de maddi ihtiyaçlarının karşılanabilir olması açısından son derece önemlidir. Şehitlerin birinci dereceden yakınları tarafından bankalara başvurulmasıyla %0,00 faizle kredi alabilecekler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı