Bankacılık

Şekerbank EFT Saatleri ve Ücretleri

1953 yılında Eskişehir’de Pancar Kooperatifleri Bankası A.Ş. adı ile kurulan ve günümüzde Şekerbank adı ile hizmetlerine devam eden banka, pek çok bankacılık işleminde öncü olarak dikkat çekiyor. 1956 yılı ile birlikte Şekerbank adını alan banka yerli ve yabancı milyonlarca müşteriye sahip olarak dikkat çekiyor. Bankacılık işlemlerinde sağladığı kolaylıklar ile ilgi görmekte olan Şekerbank özellikle EFT işlemlerinde 6 farklı yöntem ile kolaylık sunuyor. Peki EFT işlemi nedir, saatleri nelerdir ve ücretleri nedir? İşte tüm detaylar…

EFT ( Elektronik Para Transferi ) Nedir?

Elektronik para transferi bankacılık işlemlerinde her gün milyonlarca kişi tarafından gerçekleştirilen bir işlemdir. Bir bankadan, farklı bir bankadaki hesaplar arasında yapılan işlemler EFT adı altında çeşitli kontroller ile saatler ve belirli ücretler karşılığında yapılmaktadır.

EFT işlemi, sadece Türkiye’deki bankalar arasında değil aynı zamanda uluslaarası bankalar arasında da BIC kodu kullanılarak gerçekleştirilebilecek olan işlemlerdir.

EFT işlemlerini gerçekleştirir iken BBDK tarafından belirlenen saatler ve ücret politikası ile yapılmaktadır. Peki, Şekerbank’ın güncel EFT saatleri ve ücretleri nedir?

Şekerbank EFT Saatleri

Şekerbank tarafından belirlenen EFT saatleri 09:00’da başlamakta ve 17:20’de son bulmaktadır. Bu saat aralığı Pazartesi ve Cuma günleri arasında geçerli olur iken hafta sonu yapılacak olan EFT pazartesi günü 09:00 ile karşıdaki kişiye ulaşacaktır.

Şekerbank EFT Ücretleri

Şekerbank hesabı kullanıyor ve farklı bir bankadaki hesaba para göndermek istiyorsanız EFT işlemlerinde aşağıdaki ücretlendirmeler ile işlem yapabilirsiniz. Şekerbank’ın güncel EFT ücretleri ise şu şekildedir;

  1. Şekerbank ATM’lerinden yapılacak olan EFT ücreti: 10.00 TL
  2. Şekerbank internet şubesi üzerinden yapılacak olan EFT ücreti: 5.00 TL
  3. Şekerbank mobil uygulaması üzerinden yapılacak olan EFT ücreti: 4.00 TL
  4. Şekerbank şubelerinden farklı isimlere yapılacak olan EFT ücreti: 42.00 TL ile 315.00 TL arasında
  5. Şekerbank şubelerinden farklı hesaplara yapılacak olan EFT ücreti: 35.00 TL ile 315.00 TL arasında
  6. Şekerbank telefon bankacılığını kullanarak yapılacak olan EFT ücreti: 30.00 TL
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı