Bankacılık

Sigortasız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredilerdeki sigortalar, kredilerin ödenmesi gereken toplam tutarını çok yüksek değerlere çıkartabiliyor. Kredilere yapılan sigortalar, üzerine kredi alınacak olan kişinin vefat etmesi durumunda, kredi tutarının yakınlarına devredilmesini önlemek amacıyla son derece önemlidir. Bu nedenle genel olarak sigorta yaptırılması gerekse dahi, bazı müşteriler tarafından kredi için sigorta yaptırılmadan her bir ödemenin sigortasız gerçekleşmesi talep edilebiliyor.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Örnek olarak 130 bin Türk Lirası değerindeki kredinin çekilecek olması durumunda, müşterinin yaşına ve sağlık durumuna da bağlı olarak çok farklı değerlerde kredi sigorta ücreti çıkarılabiliyor. Bu süreçte herhangi bir sorun yaşanmadan direkt olarak kredi toplam değerine sigorta ücretleri ve diğer masraflar da dahil edilebiliyor. Toplam masrafın düşürülebilir olması, kredi taksitlerinin de çok daha düşük bir hale gelmesi amacıyla özel olarak müşterinin isteğine göre bir sigortasız çekim kabul edilebiliyor.

Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar, krediyi çeken kişinin ölmesi durumunda bu kredi tutarını direkt olarak ölen müşterinin yakınlarından tahsil edebilme olanağına sahip oluyorlar. Hızlı bir şekilde sonuç alınması, her zaman için toplam kredi değerlerinin çok daha altında olacak şekilde hizmet alınabilmesi mümkün oluyor. Müşterilerin taleplerine bağlı olarak, kredinin çekileceği gün içerisinde sigortalı ve sigortasız tutarlar açıklanabiliyor.

Sigorta Masrafsız Kredi Faiz Oranları

Bankaların güvenli bir şekilde işlemlerini sürdürebilmesi, müşterinin vefatı durumunda tüm kalan masrafları sigorta şirketlerinden temin etmesi gerekiyor. Bu süreçte özellikle müşterinin vefatı ve ödeyemeyecek duruma gelmesi durumunda, müşterinin yakınlarının da mağdur edilmemesi için sigorta her işlem için öneriliyor. Zorunlu olmamasına rağmen, bugüne kadar ortalama 5 ila 15 bin TL arasındaki bir masraf etmek istemeyen müşterilerin, ailesi için ilerleye dönemlerde son derece büyük bir etkisi olabilen durumlarla karşılaşılıyor. Herkes tarafından sigorta için 0 masrafla hizmet alınabilmesi, şube görevlisine belirtilecek olan “Sigortasız kredi” talebiyle mümkün oluyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı