Bankacılık

Ticari Kredi Kartı Nedir, Kimler Alabilir?

Ticari Kredi Kartı Nedir, Kimler Alabilir?

Müşterilerine özellikle bireysel harcamalarıyla iş yerine yönelik harcamalarını ayırmaları için fırsat sağlayan bankalar yoğun ilgi görüyor. Firma sahibi olan kişilerin bir kredi kartı bulunması durumunda, tek kartla hem kendileri için hem de firmaları için yaptıkları harcamalar karışacaktır.

Ticari Kredi Kartı Nedir?

Ticari kredi kartlarında limitler yine müşterilerin talep ettiği tutarlarda belirlenebilir ve sınırlandırılabilir. Güvenilirlik ve kullanım kalitesi açısından bireysel kartlardan aşağı kalır bir yanı yoktur. An itibariyle özellikle de ticari kredi kartlarının en çok tercih edilmesinin nedeni, nakit akışının başarılı bir şekilde korunmasını sağlıyor olmasıdır. Kredi kartlarında her bir müşteri tarafından direkt olarak şubelerden, mobil uygulamalardan veya online işlemler sayfasından hesap özetlerinin alınması mümkün oluyor.

Ticari Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Kart kullanımına dair sürecin başarılı bir şekilde yönetilebilmesi, herkes tarafından direkt olarak nakit avans ve diğer ödeme faaliyetlerinin sürdürülebilir olması amacıyla bir bireysel karta ek olarak firmalar için tanımlanan ticari kartlar alınabilir. Belirlenen aylık raporlama özellikleri ve otomatik gönderilebilen ekstreler sayesinde tüm detayları e- mail yoluyla da anında öğrenebiliyorsunuz.

Kimler Ticari Kredi Kartı Alabilir?

Ticari kredi kartı aracılığıyla işletmeler tarafından, müşterilere özel olarak hizmet verilmesi ve daha yüksek bir limit elde edilerek ticari faaliyetlerin gerçekleştirilebilir olması sağlanıyor. Bireysel müşteriler tarafından 5000 Türk Lirası kart limiti alınabiliyorsa, ticari çalışmaları aktif olarak devam eden bir kurumun 10 bin TL ve üzerinde limit belirlenen karta sahip olması mümkündür.

Firmanın gelir durumuna da bağlı olarak hem limitsiz kart alma olanağı bulunabilir hem de işletme sahibi tarafından limitin daha düşük bir seviyede belirlenmesi mümkün olacaktır. Türkiye geneline her bir kamu ve özel bankanın şubesine gidilerek, internet sitesi bünyesinden bu alanda özel başvurularda bulunulması sağlanıyor. İstediğiniz bankanın bireysel veya şirket kart tipleri üzerinden başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı