Bankacılık

Vakıfbank EFT Saatleri ve Ücretleri

Kaliteli ve benzersiz işlemleri ile dikkatleri üzerine çeken ve milyonlarca aktif kullanıcısı olan Vakıfbank’ın en sık kullanılan işlemlerinin başında da EFT gelmektedir. Peki, bu kadar popüler olan EFT işlemi nedir? Vakıfbank EFT saatleri ve ücretleri nelerdir? 2019 yılı itibari ile Vakıfbank’ın uyguladığı güncel bilgiler şu şekilde;

EFT Nedir?

EFT işlemi bir bankadan farklı bir bankaya gerçekleştirilecek olan para transfer işlemidir. Elektronik Fon Transferi kısaltması olan EFT işlemi banka çalışanları tarafından manuel olarak kontrol edilmekte ve daha sonra onaylanmaktadır. Bundan dolayı BBDK tarafından çeşitli şartların karşılanması gerekir iken saat ve ücretlerde önemli bir detaydır.

Vakıfbank EFT Saatleri

Vakıfbank’ın güncel olarak eft saati hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) 09:00 ile 17:15 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Hafta içi 17:15’den sonra gerçekleştirilecek olan EFT işlemleri takip eden iş günü sabah 09:00’dan sonra gerekli kontrol ve onay işleminden sonra göndermiş olduğunuz kişiye ulaşacaktır.

Vakıfbank EFT Ücretleri

Vakıfbank EFT ücretleri 6 farklı yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemler Vakıfbank tarafından belirlenir iken BBDK tarafından onaylandıktan sonra sizlere ulaştırılmaktadır. Vakıfbank’ın güncel EFT ücretleri ise şu şekilde;

  1. Vakıfbank kartınız var ise ve ATM üzerinden EFT işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız 15.00 TL masraf alınmaktadır. ATM ile gerçekleştirilecek olan EFT işlemlerinde hesabınızın olması durumunda ise 10.000 TL’ye kadar EFT ücreti sabit olarak 8.00 TL’dir.
  2. Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak çağrı merkezinden EFT işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı merkezi ile gerçekleştirebileceğiniz EFT işlemlerinde minimum 50.00 TL EFT yapabileceğiniz gibi alınacak olan masraf ücreti gerçekleştirilecek olan EFT işleminin miktarına göre %0,5 olarak hesaplanmakta ve alınmaktadır.
  3. Vakıfbank internet şubesini kullanarak yapacağınız EFT işlemlerinde sabit olarak 5.50 TL EFT ücreti alınmaktadır.
  4. Vakıfbank şubelerinden gerçekleştirilecek olan EFT işlemlerinin ücreti 55.00 TL ile 550.00 TL arasında değişmektedir ( yapılacak EFT miktarına göre değişir ).
  5. Vakıfbank altın hesabınız var ve farklı bankalardaki altın hesaplarına altın transfer etmek istiyorsanız 1 ile 10 gram arasında altın transferi için sabit olarak 2.30 TL ücret alınmaktadır.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı