Bankacılık

Ziraat Bankası EFT Saatleri ve Ücretleri

Bankacılık işlemlerini Ziraat Bankası hesabınız üzerinden gerçekleştireceğiniz zaman pek çok farklı seçenekten yararlanabilirsiniz. Ziraat bankası hesapları arasında gerçekleştirilecek olan para transfer işlemlerini yapabileceğiniz gibi aynı zamanda farklı bankalarda hizmet vermekte olan bankalara da para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden farklı bankalara gönderilecek olan para transferine EFT işlemi adı verilir iken belirli saatler ve ücretler ile gerçekleştirilmektedir. BBDK tarafından belirlenen belirli şartlar içerisinde, çeşitli kontrol işlemlerine tabi olan EFT işlemlerinde Ziraat Bankası’nın uyguladığı politikalar şu şekildedir.

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat Bankası hesabınızı kullanarak aşağıdaki yöntemler ile gerçekleştirilecek olan EFT işlemleri Pazartesi ve Cuma günleri arasında 09:00 ile 17:30 arasında tamamlanmaktadır. Mesai saatleri içerisinde çeşitli kontrol işlemlerine tabi tutulacak olan EFT işlemleri daha sonra manuel olarak onaylanacak ve karşı tarafa iletilecektir.

Ziraat Bankası EFT Ücretleri

Ziraat Bankası tarafından EFT işlemlerinde belirli ücretler alınmaktadır. Bankacılıkta EFT masrafı olarak işlenen bu ücretler tercih edeceğiniz yönteme göre de farklılık göstermektedir. İşlemlerinizi tercih eder iken aşağıdaki fiyat politikalarına göre hareket ederek yüksek masraf ödemekten kaçınabilirsiniz.

  1. Ziraat Bankası’nın 2019 yılı ile birlikte uyguladığı güncel EFT ücretleri şu şekilde;
  2. Ziraat Bankası ATM’leri ile gerçekleştirilecek olan EFT işlemlerinde ücret; 10.00 TL
  3. Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştirilecek olan EFT işlemlerinde ücret; 55.00 TL
  4. Ziraat Bankası internet şubesinden gerçekleştirilecek olan EFT işlemlerinde ücret; 4.50 TL
  5. Ziraat Bankası mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirilecek olan EFT işlemlerinde ücret; 4.50 TL
  6. Ziraat Bankası telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirilecek olan EFT işlemlerinde ücret; 6.00 TL

Ziraat Bankası tüm EFT işlemlerinde ücretlendirmelerini 50.000 TL’ye kadar yapılacak olan işlemler için uygulamaktadır. 50.000 TL üzerinde gerçekleştirilecek olan EFT işlemlerinde masraf tutarı farklılık gösterebilmektedir.

EFT işlemlerinizi daha güvenilir, hızlı ve masrafsız gerçekleştirmek için hafta içi internet şubesi üzerinden gerçekleştirmenizi öneririz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı