Bilim

ABD’li Bilim İnsanı Koronavirüs Sürecini Değerlendirdi!

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürürken ABD’li bilim insanı olan Thomas Lovejoy süreci değerlendirdi. Tüm bu yaşananlar pek çok kişi tarafından doğanın bir intikamı olarak değerlendiriliyor. Ancak bilim insanı tarafından süreç değerlendirilirken aslında doğanın intikamı değil de insanların kendilerine yaptıkları bir süreç olduğunun altı çizildi.

Ünlü bilim insanı Guardion gazetesine konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yaşanan tüm süreci insanoğlunun hak ettiğini ve bu sürecin sorumlusunun sadece insanlar olduğunun altını bir kez daha çizdi.

Virüsler İnsanların Doğaya Müdahalesi Sonucunda Çıkıyor!

Bilim insanları tarafından George Mason Üniversitesi’nde gerçekleştirilen çalışmaların sonucu ise oldukça şaşırtıcı. İnsanların doğaya gerçekleştirmiş oldukları müdahaleler sonucunda her yıl iki ile dört arasında virüsün ortaya çıktığı belirtildi. Bu virüslerde belirli aralıklarla çeşitli nedenlere bağlı olarak dünya çapında bir pandemi tehlikesi meydana getiriyor.

Bilim insanı tarafından yapılan son açıklamalara göre ‘Hayvan pazarlarının kurulması, vahşi hayvanların satışının yapılması, hijyenik olmayan satışların gerçekleştirilmesi sağlığı tehlikeye atıyor. Afrika ve Asya bölgelerinde kurulan pazarlarda pek çok kişi besleniyor. Satış yapılan hayvan pazarlarında hayvanların kendi arasında ayrılması türler arasında bile virüs türlerinin sayısının azaltılmasını sağlayabilir. Bu süreç içerisinde virüslerin hayvanlar arasında geçişi de azalacağı için tehlike azalabilir. Bu doğanın intikamı olarak görülüyor ancak aslında bunu kendimiz istedik. Sorunun çözümü ise son derece basit. Doğaya daha saygılı olarak sorunları çözebiliriz’ dedi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı